Skocz do zawartości

Czego potrzebuję na wyjazd do USA i czy przyjmą moje wykształcenie?


ewax12

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kończę studia medyczne i chciałabym wyjechać na stałe do USA. 

1. Czy w USA przyjmą moje wykształcenie i będę pracować normalnie, jako lekarz, a nie jakiś pomocnik?

2. Co jest potrzebne, żeby zostać na stałe w USA i dostać pracę? Proszę o wypisanie wszystkich rzeczy, z tego co kiedyś słyszałam potrzebny jest również egzamin z angielskiego (?)?

3. Nie wiem jak to jest z medycyną w Stanach, ale w Polsce po studiach trzeba zrobić specjalizację, więc raczej musiałabym ją zrobić w Polsce, a potem dopiero wyjechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ewax12 napisał:

Niedługo kończę studia medyczne i chciałabym wyjechać na stałe do USA. 

1. Czy w USA przyjmą moje wykształcenie i będę pracować normalnie, jako lekarz, a nie jakiś pomocnik?

2. Co jest potrzebne, żeby zostać na stałe w USA i dostać pracę? Proszę o wypisanie wszystkich rzeczy, z tego co kiedyś słyszałam potrzebny jest również egzamin z angielskiego (?)?

3. Nie wiem jak to jest z medycyną w Stanach, ale w Polsce po studiach trzeba zrobić specjalizację, więc raczej musiałabym ją zrobić w Polsce, a potem dopiero wyjechać?

 

Potrzebujesz co najmniej zielonej karty (prawa do stalego pobytu) lub wizy pracowniczej (wystepuje o nia pracodawca - jest tylko na jakis czas), nie mozesz po prostu sobie wyjechac i dostac prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To qualify for an H-1B visa a foreign physician must have:

  • A full-time offer of employment from a U.S. employer
  • A degree from a medical school in the United States or a foreign country
  • A medical license in the state of intended employment
  • Completed the Federation Licensing Examination (FLEX) or the United States Medical Licensing Examination (USMLE) Parts I, II & III and establish competency in written and oral English
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewax12 napisał:

Czy w USA przyjmą moje wykształcenie i będę pracować normalnie, jako lekarz, a nie jakiś pomocnik?

 

Nie przyjma. Czeka na Ciebie dluga, droga droga, rezydentura (nawet jezeli mialas w Polsce, i wcale nie jest latwa do otrzymania dla miedzynarodowych lekarzy ) i wiele egzaminow, nim mozesz pracowac jako lekarz. Ostatni prezydent chcial to wszystko ulatwic (bo brakuje lekarzy na wsiach) ale ten dzisiejszy jest tak nastawiony anty-imigracyjnie ze pewnie tylko utrudni proces. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...