Skocz do zawartości

Wiza turystyczna- kilka pytan i prosba o pomoc


yolo

Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniając wniosek będziesz musiała chyba podać dochód i osobę która funduje Ci podróż. Generalnie najlepiej byłoby znaleźć nową pracę, poczekać na nowy rok. Wpadnie ci 20/26 dni urlopu i wtedy można działać. Tak byłoby rozsądnie, jednak często nie kierujemy się rozsądkiem tylko pragnieniem satysfakcji.

Tak jak ktoś wcześniej napisał - odmowa zostanie w systemie i zawsze konsul będzie ją miał na ekranie w przypadku kolejnego podejścia.

Pamiętaj o tym, że konsul może wydać Ci wizę tylko w przypadku, gdy nie ma podejrzenia o to, że zamierzasz zostać nielegalnie - tak nakazuje mu prawo - jeżeli nie znajdzie niczego przekonującego to nie wyda Ci wizy i moim zdaniem w obecnej sytuacji może niczego takiego nie znaleźć.

Dodatkowo może być tak, że nie będziesz miała nawet możliwości wytłumaczenia twojej sytuacji, bo konsul nie zada Ci odpowiednich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to jest najgorsze ze to czy dostajemy wize zalezy od czyjegos uznania. Najlepszy przyklad to to forum. czytalam historie ludzi ktorzy mieli dobra podkladke pod wyjazd i nie dostali wizy oraz takie gdzie tlo bylo watpliwe a jakos sie udalo. 

 Serio nie kazdy czlowiek ma potrzebe emigracji i to w dodatku nielegalnej kiedy latwiej jest wyjechac, zyc i pracowac zgodnie z prawem w krajach, ktorych waluta jest micnueksza niz dolar wzgledem zlotowki.

Ale coz, taka mamy rzeczywistosc i trzeba sie z tym godzic. 

We wniosku planowalam wpisac studia podyplomowe a wyjazd funduje sobie sama. 

Z tym pragnieniem satysfakcji ro masz racje, jest cos takiego. Plus dochodzi u mnie takie poczucie niespelnienia, dlugo to juz odkladalam dlatego jak mysle ze mam to znowu odwlec to mi gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna opcja, aby poszukać pracy i podpisać umowę o pracę teraz, a data rozpoczęcia pracy na umowie mogłaby być np. za miesiac-dwa i jeśli padnie pytanie o zatrudnienie to pokazać, że czeka tu na Ciebie praca. Oczywiście niczego to nie gwarantuje, ale mogłoby pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 19:26, quarterback87 napisał:

Jako prawnik chyba wiesz czym jest wyrok wydany na podstawie poszlak.

Taki wyrok to gratka do wszczęcia postępowania apelacyjnego :) Przy  ubieganiu się o wizę żadne odwołanie nie przysługuje, więc porównanie niezbyt trafne. 

yolo, jestem w podobnej sytuacji jak Ty, nawet wykształcenie się zgadza. O wizę ubiegałem się w kwietniu i dostałem promesę na dziesięć lat. Jedyna różnica jest taka, że ja jestem w trakcie robienia aplikacji i to mogło przemawiać na moją korzyść. Niemniej, ja na Twoim miejscu bym próbował. Masz szczere intencje, konkretne plany na wyjazd i perspektywy w dalszym życiu zawodowym. Pokaż to na rozmowie i powinno być dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...