Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

w maju tego roku piszę matury. Zaraz po egzaminach wyjeżdżamy z ekipą do Norwegii do pracy, a we wrześniu chcemy w 3 tygodnie zjechać całą Amerykę Północną wzdłuż i wszerz. Jednak na drodze stoi jedna przeszkoda: wiza. O ile przy przekraczaniu granicy we wrześniu powinniśmy już dysponować legitymacjami studenckimi i umowami o najem mieszkania, środki na pobyt udowodnimy norweską umową o pracę, tak raczej nie mam pomysłu jak udowodnić swoje więzi z Polską po napisaniu matur. Nadmienię, że wizy chcemy załatwić do końca lutego, czyli do tego czasu nie podejmiemy jeszcze na pewno żadnych kroków w związku z uczelnią, mieszkaniem czy pracą w czasie studiów.

Proszę o rady, pozdrawiam

Edytowane przez bartech99

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobny temat 

Generalnie na tobie spoczywa ciężar udowodnienia że planujesz wrócić do Polski. Sam wiesz że praca i szkoła są najlepszymi dowodami. Nie bardzo rozumiem czego oczekujesz od forum. Nikt ci nie powie jakie masz szansę. Musisz iść i próbować. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie pytam w jaki sposób można udowodnić to, że nie zostanę w USA nielegalnie i że wrócę do Polski, np. czy konta w banku, polska karta kredytowa lub plany na studia coś pomogą? Może ktoś był w podobnej sytuacji jak ja i ma już tą procedurę za sobą? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze nie uda ci sie zjechać Ameryki wzdłuż i wszerz w 3 tygodnie.

Po drugie, nie zarobisz tyle w tej Norwegii zeby miec na punkt pierwszy.

Po trzecie, mając na uwadze punkt 1 i 2 konsulowi nawet nie zechce sie rozważyć tego czy masz związki z polska czy nie.

A jak masz udowodnić związki z polska? A kto ci tu obieca ze konsul wogole bedzie chciał zeby cos udowadniał. Przeczyta wniosek, zada 2/3 pytania i podejmie decyzje. Jaka? On jeden tylko bedzie wiedział i ty jak ci ja ogłosi/zakomunikuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwestię punktów wyprawy i środków zebranych w Norwegii odłóżmy na razie na bok. W takim razie zadam inne pytanie. Próbować załatwić wizę teraz, czy zaryzykować i najpierw zarezerwować loty (do i z Kanady żeby bilety nie przepadły jak jednak nie dostaniemy wiz) i dopiero jak dostaniemy legitymacje studenckie to załatwiać wizę? Do tej pory wnioskowałem, że rozmowa z konsulem polega właśnie na udowodnieniu więzi z Polską.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z ta Kanada tez nie szarżuj husarzu. Wpierw wypełnij eTA bo jak ci odmówią to i bilety do Kanady ci przepadną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No okej, spróbuję teraz. O eTA wiem, ale dzięki za przypomnienie ;)

W takim razie mogę liczyć na jakieś podpowiedzi, co wpisać w formularzu oraz jak odpowiadać konsulowi? Wpisać póki co, że wyjazd sponsoruje mi mama? I czy powinienem mówić konsulowi o planach z pracą i studiami?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz