Skocz do zawartości

Wiza turystyczna dla maturzysty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w maju tego roku piszę matury. Zaraz po egzaminach wyjeżdżamy z ekipą do Norwegii do pracy, a we wrześniu chcemy w 3 tygodnie zjechać całą Amerykę Północną wzdłuż i wszerz. Jednak na drodze stoi jedna przeszkoda: wiza. O ile przy przekraczaniu granicy we wrześniu powinniśmy już dysponować legitymacjami studenckimi i umowami o najem mieszkania, środki na pobyt udowodnimy norweską umową o pracę, tak raczej nie mam pomysłu jak udowodnić swoje więzi z Polską po napisaniu matur. Nadmienię, że wizy chcemy załatwić do końca lutego, czyli do tego czasu nie podejmiemy jeszcze na pewno żadnych kroków w związku z uczelnią, mieszkaniem czy pracą w czasie studiów.

Proszę o rady, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat 

 

 

Generalnie na tobie spoczywa ciężar udowodnienia że planujesz wrócić do Polski. Sam wiesz że praca i szkoła są najlepszymi dowodami. Nie bardzo rozumiem czego oczekujesz od forum. Nikt ci nie powie jakie masz szansę. Musisz iść i próbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytam w jaki sposób można udowodnić to, że nie zostanę w USA nielegalnie i że wrócę do Polski, np. czy konta w banku, polska karta kredytowa lub plany na studia coś pomogą? Może ktoś był w podobnej sytuacji jak ja i ma już tą procedurę za sobą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie uda ci sie zjechać Ameryki wzdłuż i wszerz w 3 tygodnie.

Po drugie, nie zarobisz tyle w tej Norwegii zeby miec na punkt pierwszy.

Po trzecie, mając na uwadze punkt 1 i 2 konsulowi nawet nie zechce sie rozważyć tego czy masz związki z polska czy nie.

A jak masz udowodnić związki z polska? A kto ci tu obieca ze konsul wogole bedzie chciał zeby cos udowadniał. Przeczyta wniosek, zada 2/3 pytania i podejmie decyzje. Jaka? On jeden tylko bedzie wiedział i ty jak ci ja ogłosi/zakomunikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię punktów wyprawy i środków zebranych w Norwegii odłóżmy na razie na bok. W takim razie zadam inne pytanie. Próbować załatwić wizę teraz, czy zaryzykować i najpierw zarezerwować loty (do i z Kanady żeby bilety nie przepadły jak jednak nie dostaniemy wiz) i dopiero jak dostaniemy legitymacje studenckie to załatwiać wizę? Do tej pory wnioskowałem, że rozmowa z konsulem polega właśnie na udowodnieniu więzi z Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej, spróbuję teraz. O eTA wiem, ale dzięki za przypomnienie ;)

W takim razie mogę liczyć na jakieś podpowiedzi, co wpisać w formularzu oraz jak odpowiadać konsulowi? Wpisać póki co, że wyjazd sponsoruje mi mama? I czy powinienem mówić konsulowi o planach z pracą i studiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...