Skocz do zawartości

cel podróży we wniosku ds160


Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam kilka pytań odnośnie wniosku wizowego i wizyty w ambasadzie. Miałam już co prawda wydane 2 wizy jednak było to ponad 10 lat temu i wtedy składałam aplikację jako studentka więc trochę inaczej to wyglądało.

Pierwsze moje pytanie dotyczy stanu cywilnego. Jeśli jestem w związku nie zalegalizowanym od 6 lat to czy mam to wpisywać w opcje OTHER w formularzu w pytaniu o Martial Status czy poprostu zaznaczyć SINGLE?

Kolejna sprawa to kwestia zatrudnienia . Od lutego pracuje w nowej pracy , mam umowę i w miejscu PRESENT WORK wpiszę wszystkie dane i opisze swoje obowiązki , natomiast posiadam jeszcze jedną pracę tzw dodatkowe źródło dochodów . Nie mam na to umów ponieważ jest to działalność artystyczna , jestem członkiem zespołu i umowy za koncerty nie są na mnie. Zajmuje się tym od 10 lat i chciałabym o tym wspomnieć ponieważ mój planowany wyjazd jest też z tym związany , ponieważ chce jechać po pierwsze odwiedzić przyjaciółkę i po drugie na festiwal,szkolenie i konkurs. Bo w opcji PRESENT WORK chyba nie da się zaznaczyć 2 opcji? Więc może napisać o 2 pracach w opcji OTHERi i w obowiazkach tez pisac o dwoch??

czy nie bedzie problemu że nie mam na to umów?

Czy przy wyborze wizy B2 opisuje sie cel podróży? mam  tam napisac że jade do kolezanki i dodatkowo na festiwal?

Nie rozumiem pytania : HAS ANYONE EVER FILD AN IMMIGRANT PETITION ON YOUR BEHALF WITH THE UNITED STATES CITIZENSHIP AND IMMIGRATION SERVICES? Czy tu chodzi o udział np w loterii na zieloną karte?

Jakie dokumenty wziąć na rozmowę ? Jeśli chodzi o udokumntowanie mojej działalności artystycznej to czy np brać zdjęcia?albo np list od założyciela zespołu, który potwierdzi ze jestem jego członkiem itp? Co myślicie o wzięciu ze sobą umowy z pracy, aktu notarialnego mieszkania, wyciągu z konta oszczędnościowego? Nie chce brać za duzo dokumentów bo moze to też źle? Czy zazwyczaj konsul prosi o jakies papiery? Przy mojej ostatniej rozmowie to miałam tylko legitymację studencką :)

Z góry dziękuję za info:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, sandra12 napisał:

 

Nie rozumiem pytania : HAS ANYONE EVER FILD AN IMMIGRANT PETITION ON YOUR BEHALF WITH THE UNITED STATES CITIZENSHIP AND IMMIGRATION SERVICES? Czy tu chodzi o udział np w loterii na zieloną karte?

 

Jeżeli nie jesteś mężatką to twój stan cywilny to single. 

Co do pytania powyżej- jeśli nigdy nikt nie wysyłał na Ciebie petycji rodzinnej (wiza małżeńską albo np. Sponsorujacy rodzice) to zaznaczysz nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Roelka napisał:

Jeżeli nie jesteś mężatką to twój stan cywilny to single. 

Co do pytania powyżej- jeśli nigdy nikt nie wysyłał na Ciebie petycji rodzinnej (wiza małżeńską albo np. Sponsorujacy rodzice) to zaznaczysz nie. 

A jeśli jestem zareczona to coś zmienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...