Skocz do zawartości

DV 2018 AOS czy CP? student na F-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otoz zostalem wylosowany do DV-2018. Jestem obecnie w 100% legalnie na terenie USA na wizie F-1. Zastanawiam sie jak podejsc do sprawy. Otoz bardzo zalezy mi na tym zeby bez konfilktu zakonczyc moje studia tutaj ale rowniez chcialbym sprobowac aplikowac o GC. Wiem, ze jezeli zrobie to przez adjustment of status, to moze to zejsc troche dluzej. Spodziewam sie, ze moj numerek bedzie wazny moze kolo lipiec/sierpien a jezeli chodzi o AOS to dopiero wtedy moge zaczac wysylac dokumenty do KCC. Zanim oni to zweryfikuja, przetworza itp to troche moze im to zajac. Wiem (bo rozmawialem z prawniczka) ze mozna to troche przyspieszyc, dzwoniac tam i ponaglajac, ale w dalszym ciagu moze im to troche zejsc. (niewiadomo ile).
Jezeli chodzi o konsulat w warszawie, to wiem ze DS 260 moge wysylac teraz. (wiem ze i tak pozno o tym zaczynam myslec). Boje sie tylko tego, ze jak wroce do Polski, pojde na rozmowe i jakims cudem odmowiac GC, to rowniez strace wize F1(bo jest to wiza nieimigracyjna). Czy dobrze rozumuje?
Jezeli zdecyduje sie aplikowac przez Warszawe, to wiece moze ile trwa przetworzenie DS-260? Bo slyszalem ze jak wysle ta aplikacje i jak oni ja potwierdza, to tez trzeba czekac kilka miesiecy?
Takze mam troche dylemat.

Dziekuje bardzo za wszelka pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 25XXX. Wiec jeszcze sporo czasu do tego zeby byl aktywny. A apropo Ds260, do AOSu nie jest potrzebne wysylanie ds260, dopiero moge wyslac papiery do KCC jezeli moj numer bedzie aktywny. A ile trwa zweryfikowanie DS260 przez usa? czy jak wysle to teraz, to do lipca sie wyrobia? Jest w ogole cos takiego jak weryfikacja ds260? czy to jest automatyczny formularz online i jak moj numerek pojawi sie current to wtedy mam rozmowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dudek36 napisał:

Numer 25XXX. Wiec jeszcze sporo czasu do tego zeby byl aktywny. A apropo Ds260, do AOSu nie jest potrzebne wysylanie ds260, dopiero moge wyslac papiery do KCC jezeli moj numer bedzie aktywny. A ile trwa zweryfikowanie DS260 przez usa? czy jak wysle to teraz, to do lipca sie wyrobia? Jest w ogole cos takiego jak weryfikacja ds260? czy to jest automatyczny formularz online i jak moj numerek pojawi sie current to wtedy mam rozmowe? 

Wiec wyjscie masz moim zdaniem tylko jedno ktorym jest consular processing w ambasadzie. Zwroc uwage ze AOS mozesz zaczac w momencie w ktorym Twoj numer bedzie current w visa bulletinie i wize musisz otrzymac do konca wrzesnia - AOS - szczegolnie teraz - trwa znacznie dluzej i zakladajac ze numer 25XXX dla EU w ogole pojawi sie w biuletynie, szanse na wyrobienie sie do konca wrzesnia z AOSem bedziesz mial znikome. 

(wszystko - moim zdaniem oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare uwag w losowej kolejnosci:

1. Procesowanie DS-260 trwa min. 6-8 tygodni. To i tak duzo szybciej niz w latach ubieglych, kiedy procesowali wnioski w zaleznosci od daty wplyniecia, a nie od numeru sprawy. Do lipca powinni zdazyc bez problemu, ale decyduj sie jak najszybciej. Zawsze jest niezerowa szansa, ze ktos o tym samym nazwisku jest poszukiwany przez FBI i background check Ci sie wydluzy ;-) 

2. AOS mozna zlozyc jak tylko wyjdzie biuletyn wizowy, dla ktorego Twoj numer sprawy bedzie nizszy niz cutoff w sekcji C (advance notification of Diversity Immigrant visa availability). De facto jest to okolo ~6 tygodni przed momentem kiedy stajesz sie 'current'. Trick polega na tym, ze mimo iz jest to dozwolone od sierpnia 2013 roku, niektore biura USCIS (albo niektorzy IO) o tym nie wiedza i potrafia (blednie) odrzucic wniosek podajac jako przyczyne "too early filing". Ryzyko wiec rosnie, jezeli podpadasz pod Field Office, ktory ma jedna sprawe DV na n lat.

3. Zanim zaczniesz pobierac porady od prawnika (szczegolnie odplatnie), zapytaj ile DV-based AOS prowadzil w swojej karierze. Przyspieszanie, poprzez "dzwonienie i ponaglanie" mozesz wsadzic miedzy bajki.

4. Wiekszosc IO jest swiadoma faktu, ze AOS z DV ma nieprzekraczalny deadline zwiazany z koncem roku fiskalnego i robia wszystko zeby zdazyc. Wspomniane wydluzenie procesowania AOS w ogolnosci, jak na razie nie ma zadnego zauwazalnego wplywu na sprawy loteryjne. Sprawdzic to mozesz patrzac na biezace arkusz AOS Timelines i porownujac go do lat wczesniejszych.

5. Masz jakies realne podstawy do tego zeby sie bac odmowy na rozmowie, czy to tylko irracjonalny strach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widzisz, mieszkam w stanie ktory jest dosc maly (Oregon) to samo jezeli chodzi o tutejsze biuro USCIS. Boje sie, ze oni mogli nawet nigdy nie miec takiej sprawy. Jezeli chodzi o prawnika, to kontaktowalem sie z 3ma, nikt nigdy nie mial takiego przypadku, natomiast zdecydowalem sie na jednego z tego wzgledu ze to byla jedyna osoba ktora sie do spotkania przygotowala, poczytala o tym i miala o tym jakiekolwiek pojecie.
Jezeli chodzi o pytanie 5. Niby nie mam nic do ukrycia, ale o zielona karte aplikuje razem ze swoja narzeona (slub bierzemy tutaj za kilka dni :) wesele w Polsce w 2019.). Jezeli chodzi o nasz zwiazek to jestesmy razem prawie poltora roku, czyli oczywiscie bylismy ze soba przed tym jak dowiedzielismy sie ze sie udalo zakwalfikowac do kolejnego etapu loterii. Oczywiscie oboje wiemy ze zwiazek jest szczery, nie mamy nic do ukrycia, mieszkamy razem itp itd ale jezeli chodzi o urzednika to oczywiscie spodziewamy sie ze mozemy byc troche bardziej "trzepani" jak normalni ludzie. Dlatego tego sie troszke obawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Congrats odnosnie slubu. Rozumiem ze to glowny powod z wstrzymywaniem wyslania DS-260. 

W Portland, OR przynajmniej jedna w tym roku i z tego co widze przynajmnie jedna w 2016. Tegoroczna wyglada prawie tak ja Twoj case :) :  EU, wiza F1, current styczen, wyslane w polowie listopada (early filling), interview 3/8/2018.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie widze ze jest osoba z portland w tym roku. postaram sie do niego zagadac, moze udzieli jakichs porad. Moze nie do konca jak moj case, bo ta osoba miala bardzo niski numerek :D w jego przypadku to bym sie nie zastanawial czy robic AOS :D apropo DS-260 to faktycznie glowny powod wstrzymania. 
wracajac, rozumiem ze ta osoba wyslala dokumenty wczesniej jak powinna a i tak jej tego nie odrzucili? czyli mozna powiedziec ze od momentu wyslania dokumentow do interview minelo ok. 4-5 mscy? czyli jak moj numerek wypadnie czerwiec/lipiec/sierpien to i tak za pozno, dobrze rozumuje? A jakbym robil CP to juz by te dokumenty rozpatrywali i moze na lipiec bylyby rozpatrzone?

Cos omijam? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...