Skocz do zawartości

Drugie podejście do wizy B-2


Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast sie zamartwiac i kombinowac zwiazki z Polska na szybko, po prostu umow sie na rozmowe i zobacz jak pojdzie. My tutaj mozemy dyskutowac co ci pomoze, a co nie, ale tak naprawde nikt nie wie jaka bedzie decyzja konsula i co na nia dokladnie wplynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, oss napisał:

OP ma rodziców w stanach na GC, legalnie i nie może do nich pojechać? Ciekawe...

Znając historie z różnych forów istnieje prawdopodobieństwo że..  Pójdzie do pracy, nauki, pozostanie nielegalnie. Dlatego takie osoby mają pod górkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 29.03.2018 o 07:27, oss napisał:

OP ma rodziców w stanach na GC, legalnie i nie może do nich pojechać? Ciekawe...

 Dla mnie to szok (ale ja jestem nowa w temacie:)) Serio, bycie nielegalna imigrantka w USA i praca na czarno 'na zmywaku' to taka kuszaca perspektywa w 2018 roku? Zeby 'pojsc do nauki' chyba trzeba miec jakis numer ubezpieczenia czy cos w tym stylu? 

Autentycznie ciesze sie, ze nie mam rodziny w USA:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wodazcytryna napisał:

 Dla mnie to szok (ale ja jestem nowa w temacie:)) Serio, bycie nielegalna imigrantka w USA i praca na czarno 'na zmywaku' to taka kuszaca perspektywa w 2018 roku?

Dla niektórych to przygoda życia. :p 

10 minut temu, wodazcytryna napisał:

 

 

Zeby 'pojsc do nauki' chyba trzeba miec jakis numer ubezpieczenia czy cos w tym stylu? 

Autentycznie ciesze sie, ze nie mam rodziny w USA:rolleyes:

Do nauki w US potrzeba wizy studenckiej albo zielonej karty. Może są gdzieś jakieś szkoły które przyjmują nielegalnych ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie. Na pewno nie są to college. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Roelka said:

Do nauki w US potrzeba wizy studenckiej albo zielonej karty. Może są gdzieś jakieś szkoły które przyjmują nielegalnych ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie. Na pewno nie są to college. 

Heh, @Roelka masz troche naiwne podejscie do tych college'ow. Rule of thumb jest bardzo prosta: dopoki Ty placisz to Twoj status jest bez znaczenia. Mamy na uczelni oficjalny zakaz pytania sie studentow o ich status, mamy ich bronic przed agentami zlego rzadu federalnego itp. O kury znoszace $$$ sie dba...

https://admissions.illinois.edu/Apply/undocumented

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Heh, @Roelka masz troche naiwne podejscie do tych college'ow. Rule of thumb jest bardzo prosta: dopoki Ty placisz to Twoj status jest bez znaczenia. Mamy na uczelni oficjalny zakaz pytania sie studentow o ich status, mamy ich bronic przed agentami zlego rzadu federalnego itp. O kury znoszace $$$ sie dba...

https://admissions.illinois.edu/Apply/undocumented

Ilinoius chyba jest całe dość poblazliwe w stosunku do nielegalnych  :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roelka napisał:

Do nauki w US potrzeba wizy studenckiej albo zielonej karty. Może są gdzieś jakieś szkoły które przyjmują nielegalnych ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie. Na pewno nie są to college. 

Nie ma federalnego czy stanowego prawa, które obliguje uczelnie do sprawdzania statusu imigracyjnego studenta, w tym przy rozważaniu jego aplikacji. Zauważ, że tego właśnie dotyczy DACA, która odracza deportację nielegalnym uczęszczającym do szkół różnych szczebli, w tym także studentom najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju. 

College admission policies

Undocumented students may incorrectly assume that they cannot legally attend college in the United States. However, there is no federal or state law that prohibits the admission of undocumented immigrants to U.S. colleges, public or private. Federal or state laws do not require students to prove citizenship in order to enter U.S. institutions of higher education. Yet institutional policies on admitting undocumented students vary.

For example, many four-year state colleges in Virginia (following a 2003 recommendation by the state attorney general) require applicants to submit proof of citizenship or legal residency and refuse admission to students without documentation. This policy is not, however, a state law. In many other states, public institutions accept undocumented students but treat them as foreign students; they are therefore ineligible for state aid and the lower tuition charged to state residents.

źródło: https://professionals.collegeboard.org/guidance/financial-aid/undocumented-students

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...