Skocz do zawartości

Przelot z zegarkami do USA


scarab

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy przeprowadzkę do USA (green card), chciałbym zabrać w bagażu podręcznym około 10 zegarków, generalnie nie jest to nic szczególnie wartościowego - najdroższy kosztował jakieś 250$. Oczywiście wszystkie są używane, po prostu mała prywatna kolekcja. Można je po prostu spakować do podręcznego i przewieźć czy trzeba składać jakieś deklaracje celne, obawiać się opłat itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Będziesz leciał jako rezydent już - więc masz limit bezcłowego wwozu $1000 towarów, które planujesz, że pozostaną na terenie USA.

To przy nastepnych podrozach... Jak imigruje to przeciez jest to duty-free.

Update: Cytujac [1] You may bring your personal and household belongings duty-free as long as they were in your possession or household for one year or longer. I jeszcze to [2]

[1] https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/454/~/duty-free-exemption%2C-gifts

[2] https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/354/~/moving-to-the-u.s.---duty-free-entry-of-unaccompanied-goods%2C-firearms%2C-gift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że część z forumowiczów często planuje lecieć na chwilę aby aktywować GC i wracają do Polski aby później po jakimś czasie dopiero się przenieść. Wtedy chyba tracą ten przywilej "duty free" przy drugiej podróży. Czy mam rację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, mcpear said:

Wiem, że część z forumowiczów często planuje lecieć na chwilę aby aktywować GC i wracają do Polski aby później po jakimś czasie dopiero się przenieść. Wtedy chyba tracą ten przywilej "duty free" przy drugiej podróży. Czy mam rację?

 

Nie wiem. Nie widze takiego ograniczenia na stronie CBP. Wyglada na to ze jezeli mieszkales gdzies ponad rok I posiadales te rzeczy ponad rok to mozesz przewiezc to bez ograniczen czasowych? Moze ktos z Forumowiczow byl w takiej sytuacji I sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...