Skocz do zawartości

Emigracja


Sobarnia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
42 minuty temu, tipitoe napisał:

Czytajcie ze zrozumieniem. Osoba posiadajaca GC mogla skladac podanie o sponsorowanie wspolmazonka. Petycje nie byly odrzucane. Sam przeszedlem te procedure. Najprostszy sposob zeby to sprawdzic to pobrac formularz I zobaczyc w odpowiednim miejscu czy jest opcja podania numeru zielonej karty zamiast potwierdzenia obywatelstwa. Tak bylo kiedys. Urzad imigracyjny przyjal podanie I nadal numer sprawy imigracyjnej. Przepisy mogly sie zmnienic.

Wyjazd do Polski I wziecie slubu w tym przypdaku niewiele da, bo narzeczony ma tylko zielona karte I to nic nie przyspieszy.

Ja jestem jak najdalej od tego zeby komus doradzac pozostanie w Stanach nielegalnie, ale  potrafie zrozumiec ze ktos nie chce czekac 5-6 lat zanim bedzie mogl zamieszkac razem.   

No fajnie ze sie upierasz ale to Ty czytasz bez zrozumienia i  porady masz z dupy niestety. Wszyscy probojacy robic AOS poza immediate relative USC sa skazani na niepowodzenie - bez wzgledu czy to zona, siostra czy pracownik na podstawie I-140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51 minutes ago, kzielu said:

No fajnie ze sie upierasz ale to Ty czytasz bez zrozumienia i  porady masz z dupy niestety. Wszyscy probojacy robic AOS poza immediate relative USC sa skazani na niepowodzenie - bez wzgledu czy to zona, siostra czy pracownik na podstawie I-140.

Jestes bardzo chamska osoba. To nie pierwszy twoj wpis ktory jest obrazliwy w stosunku do mnie jak I do innych forumowiczow. Nie wiem ile ty masz, ale jakies elementarny formy kulturalnego zachowania na publicznym forum obowiazuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tipitoe napisał:

 

Jestes bardzo chamska osoba. To nie pierwszy twoj wpis ktory jest obrazliwy w stosunku do mnie jak I do innych forumowiczow. Nie wiem ile ty masz, ale jakies elementarny formy kulturalnego zachowania na publicznym forum obowiazuja.

A co jest w nim konkretnie obrazliwego ? Obrazliwe jest zarzucanie komus czytania bez zrozumienia jak sie samemu nie specjalnie wie o czym sie mowi albo przeczytalo sie bez zrozumienia (ktora to byla opcja - 1 czy 2 ?).  A ze nazywam rzeczy po imieniu - to najmocniej przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie możecie zrobić tak, że po ślubie składacie wniosek o GC, a ty jesteś w stanach na turystycznej. Promesa jest na 10lat z jednorazowym pobytem max. 6 miesięcy. Nie wystarczy na dzień wyjechać do Kanady lub Meksyku, by znów być legalnie kolejne 6 miesięcy? Czy jest jakiś wymagany czas pobytu poza USA pomiędzy pobytami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturnow napisał:

A czy nie możecie zrobić tak, że po ślubie składacie wniosek o GC, a ty jesteś w stanach na turystycznej. Promesa jest na 10lat z jednorazowym pobytem max. 6 miesięcy. Nie wystarczy na dzień wyjechać do Kanady lub Meksyku, by znów być legalnie kolejne 6 miesięcy? Czy jest jakiś wymagany czas pobytu poza USA pomiędzy pobytami?

Nie ma tak i nie było że jest wymagany czas lecz kogo stać bez pracy na tak długie wakacje, zależy też od urzędnika i są tacy że powiedzą ok a inny zacznie zadawać pytania i wtedy różnie może być.  Dlatego taki pomysł z wyjazdem do Kanady czy Meksyku może się nie udać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturnow napisał:

A czy nie możecie zrobić tak, że po ślubie składacie wniosek o GC, a ty jesteś w stanach na turystycznej. Promesa jest na 10lat z jednorazowym pobytem max. 6 miesięcy. Nie wystarczy na dzień wyjechać do Kanady lub Meksyku, by znów być legalnie kolejne 6 miesięcy? Czy jest jakiś wymagany czas pobytu poza USA pomiędzy pobytami?

Pobyt w Kanadzie i Meksyku nie resetuje czasu pobytu w US. Poza tym to jak sly napisał, jakikolwiek szybki powrót to denied entry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2018 o 22:37, pelasia napisał:

Musisz wziąć pod uwagę, że przy odnowieniu wiz, Twoi rodzice mogą ich nie dostać poprzez Twój nielegalny pobyt(choć nie jest to regułą), także siedzenie przez 4 lata nielegalnie w obecnych czasach nie jest mądrym rozwiązaniem. Szczególnie przy obecnej Trumpowskiej administracji. Ja sobie nie wyobrazam zycia bez SSN o ktory pytaja na kazdym kroku i bez ktorego wiele nie mozna zalatwic. Mimo wszystko życzę Ci powodzenia. 

A czy jesli moj ojczym bedzie staral sie o wize pierwszy raz too dostanie? Nie jest moim prawnym opiekunem .... a i w Stanach jest cala rodzina legalnie mojej mamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sobarnia napisał:

A czy jesli moj ojczym bedzie staral sie o wize pierwszy raz too dostanie? Nie jest moim prawnym opiekunem .... a i w Stanach jest cala rodzina legalnie mojej mamy 

Moze tak, moze nie. Nie jestesmy jasnowidzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...