Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość jako że jestem nowym użytkownikiem, mogę paru rzeczy nie wiedzieć. Jako że jeden z moich rodziców jest obywatelem, to obywatelstwo mam i ja, i myślę że duża część męczarni z tego faktu za mną, ponieważ wystarczy wyrobić paszport, i droga wolna. Teraz do rzeczy, planuję wyjazd na stałe do USA po skończeniu szkoły, co do kosztów jestem w miarę obeznany, i tutaj rodzi się pytanie, czy mogę większość rzeczy, łącznie z pracą i zamieszkaniem, załatwić z Polski ? i rozumiem bez historii kredytowej mieszkanie tylko u osoby prywatnej. Ocena u siebie umiejętności angielskiego jest niezbyt wiarygodna, więc powiem jedynie że zdecydowanie wystarczy. Wspomniałem o tym że jeden z rodziców jest obywatelem, no i jest, ale niestety konsultacja z nim nie jest możliwa z przyczyn osobistych. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Praca gdzie, co umiesz, masz numer SSN? Masz rejon gdzie będziesz mieszkać?  Poczytaj trochę forum i np Karolomo co ma bloga i tam pisała o wynajęciu mieszkania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Alekz napisał:

Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość jako że jestem nowym użytkownikiem, mogę paru rzeczy nie wiedzieć. Jako że jeden z moich rodziców jest obywatelem, to obywatelstwo mam i ja, i myślę że duża część męczarni z tego faktu za mną, ponieważ wystarczy wyrobić paszport, i droga wolna. Teraz do rzeczy, planuję wyjazd na stałe do USA po skończeniu szkoły, co do kosztów jestem w miarę obeznany, i tutaj rodzi się pytanie, czy mogę większość rzeczy, łącznie z pracą i zamieszkaniem, załatwić z Polski ? i rozumiem bez historii kredytowej mieszkanie tylko u osoby prywatnej. Ocena u siebie umiejętności angielskiego jest niezbyt wiarygodna, więc powiem jedynie że zdecydowanie wystarczy. Wspomniałem o tym że jeden z rodziców jest obywatelem, no i jest, ale niestety konsultacja z nim nie jest możliwa z przyczyn osobistych. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Co rozumiesz przez wiekszosc rzeczy ? 

Prace da sie zalatwic z PL co nie znaczy ze jest to latwe. Pracowales kiedykolwiek gdziekolwiek (w sensie - wiesz jak wyglada proces aplikacji ?)

Jezeli chodzi o prace nizszego poziomu, to nikt z Toba z Polski nie bedzie rozmawial. Co do wyrobienia paszportu - masz odpowiednia dokumentacje zeby go otrzymac ? Rodzic ktory jest obywatelem spelnia wymagania zeby to obywatelstwo Ci przekazac ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli "teoretycznie" nie masz zadnego dosiwadczenia zawodowego? Cudow bym sie na twoim miejscu nie spodziewala jesli chodzi o prace w USA. :P Chyba, ze masz moze jakies fajnie wyksztalcenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A masz doświadczenie w tym?  Szukaj pracy w takim Stanie gdzie jest dużo pracy przy takiej energii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Alekz napisał:

Obywatelstwo mam od urodzenia, co do pracy, tak, ale niekoniecznie legalnie :)

Masz birth certificate z US albo CRBA ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz