Skocz do zawartości

Jak długo mogę przebywać w usa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 aktualnie mieszkam w LA. Składając wniosek w konsulacie rok temu planowałam wyjazd na przełomie listopada i grudnia (Arizona Ok 1 miesiąc). Wizę dostałam oczywiście. Plany sie zmieniły i leciałam do USA dopiero pod koniec marca. Na żadnym etapie podróży nikt nie zapytał mnie na ile i po co lecę do USA. Wyjście z lotniska zajęło mi 5min włącznie z odebraniem bagażu. Wizę mam w paszporcie na pół roku. Teraz moje pytanie. Ile mogę przebywać na terenie USA ? Jedynie Pani z obsługi lini lotniczej w Oslo sprawdziła wizę i zapytała sie czy to moja pierwsza podróż do USA i czy sie cieszę. 

Czy mogę przebywać do 6 miesięcy? Chce wrócić razem z chłopakiem z jego podróży służbowej. Czyli po Ok 5miesiacach. On pracuje a ja jeżdzę z nim i zwiedzam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być te 6 mcy i ani dnia dluzej. Przy kolejnym wjeździe do USA mogą Cię spotkać problemy i dociekliwe pytania. Pierwsze podejrzenie będzie takie ze pracowalas na czarno. Zbieraj rachunki za hotele z tego pobytu i trzymaj, będzie dowod ze faktycznie podrozowalas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa nie załamiesz jak będziesz siedziała w USA 6 miesięcy. Aczkolwiek jeśli będziesz dłużej (znacząco) niż to co zadeklarowałaś podczas rozmowy w konsulacie (a to zostało przez konsula zanotowane w Twoim profilu + informację taką podałaś we wniosku wizowym) to jak pojawisz się po raz drugi na granicy (szczególnie jeśli by to było całkiem niedługo po wyjeździe) to możesz spodziewać się z dużymi kłopotami (w niektórych przypadkach dochodzi do anulowania wizy i odesłania w trybie natychmiastowym do Europy, co powoduje praktycznie niemożliwość uzyskania wizy w przyszłości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan podróży sie nie zmienił tylko data. Dokładnie to samo mowilam konsulowi podczas składania wniosku ze chłopak pracuje a ja podróżuje. Mieszkamy w LA i zwiedzamy okolice SF, LV etc. Z konsulem tez rozmowa trwała 1 minutę i większa cześć czasu rozmawialiśmy o mojej wizycie w Australii po tym jak zobaczył pieczątkę i pytał ile byłam w AU i co widziałam bo on tez był (konsul miał Ok 30lat) mowilam tam ze bede kilka miesięcy bo wstępnie miałam byc 2-3miesiace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...