Skocz do zawartości

Prospect Lefferts Gardens i jak to z tym Airbnb jest


slawkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że nie zostanę zwyzywany za łamanie przepisów jak to często bywa na polskich forach XD

A więc znalazłem ładne miejsce na Airbnb w okolicy zaznaczonej na miejscu poniżej. Jest to pokój wynajmowany od osoby, która w tym samym czasie będzie mieszkać i dzielić ze mną swoje mieszkanie. Z tego co wyczytałem jest to legalny typ wynajmu w Nowym Jorku, który wojuje z Airbnb mocno. 

Także chciałem zadać kilka pytań

1 Co sądzicie o okolicy, czy jest bezpieczna, czy jest to dobre miejsce na punkt wypadowy do zwiedzenia głównych atrakcji miasta

2 Co z tym airbnb? Na tripadvisorze każdy post na ten temat jest ganiony, a jednak na airbnb jest tysiace ogloszen w NYC.

3 Czy urzednika imigracyjnego obchodzi to czy spie w ramach Airbnb czy nie? czytalem ze oni sa federalsami i ich nie obchodzi prawo stanowe Nowego Jorku. 

Pozdrawiam, przepraszam jak pogwałciłem jakieś zasady, obiecuję poprawę

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minut temu, slawkie napisał:

Witam. To mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że nie zostanę zwyzywany za łamanie przepisów jak to często bywa na polskich forach XD

A więc znalazłem ładne miejsce na Airbnb w okolicy zaznaczonej na miejscu poniżej. Jest to pokój wynajmowany od osoby, która w tym samym czasie będzie mieszkać i dzielić ze mną swoje mieszkanie. Z tego co wyczytałem jest to legalny typ wynajmu w Nowym Jorku, który wojuje z Airbnb mocno. 

Także chciałem zadać kilka pytań

1 Co sądzicie o okolicy, czy jest bezpieczna, czy jest to dobre miejsce na punkt wypadowy do zwiedzenia głównych atrakcji miasta

2 Co z tym airbnb? Na tripadvisorze każdy post na ten temat jest ganiony, a jednak na airbnb jest tysiace ogloszen w NYC.

3 Czy urzednika imigracyjnego obchodzi to czy spie w ramach Airbnb czy nie? czytalem ze oni sa federalsami i ich nie obchodzi prawo stanowe Nowego Jorku. 

Pozdrawiam, przepraszam jak pogwałciłem jakieś zasady, obiecuję poprawę

 

Bez tytułu.jpg

1. Gdyby to było po prawej stronie Prospect Parku- to bym z pełnym przekonaniem polecił, jako dobrej klasy typowy middle class neighborhood. Ale ta okolica którą wybrałeś leży w pobliżu ze słynącej z dużej przestępczości dzielnicy Crown Heights, a jest zamieszkana głównie przez mniejszości etniczne-głównie przez Afroamerykanów.

2. AIRBNB jest to wpełni legalną forma wynajmowania pokojów czy nawet mieszkań od osób prywatnych, ale ze stanowi dużą konkurencję dla sieci hoteli, stąd zła prasa. Ale nie należy się tym przejmować.

3. Dla urzędnika emigracyjnego jest to bez żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, slawkie napisał:

 

1 Co sądzicie o okolicy, czy jest bezpieczna, czy jest to dobre miejsce na punkt wypadowy do zwiedzenia głównych atrakcji miasta

 

 

widac, ze subway masz w tym rejonie: Q,2,5 

Q i 2 ciagnie sie przez manahattan az do central parku, 5 nawet dalej - i to Ci starczy. Najwazniejsze , ze masz metro obok siebie !

Czy bezpiecznie ? wg mnie bezpiecznie !. Chyba, ze bedziesz wracal po nocach dzien w dzien piechota i szukal przygod i zaczepek. [najwazniejsze to niegadaj z nieznajomymi itp] Niedaleko jest ta czesc Brooklynu - Flatbush - podobno jakis niezaciekawy rejon. Co chwile slysze we wiadomosciach, ze cos strzelaja, ze cos dzgaja...ale to pareedziesiat ulic od Ciebie ! 

Pamietaj, ze taksowka, uber, lyft i inne zawsze wysadza Cie pod samymi drzwiami - gdyby oprzyszlo Ci np wracac do domu w nocy. 

Wg mnie punkt wyadowy dobry do zwiedzania manhattanu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego szczęście, bo akurat parę dni temu Rebecca Fishbein, którą pamiętam jeszcze z czasów jak pracowała dla Gothamist, opisała tę właśnie okolicę na łamach Curbed NY. https://ny.curbed.com/2018/5/3/17314546/nyc-rent-guide-prospect-lefferts-gardens-brooklyn-apartments

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to mógłbyś mieć obawy gdybyś próbował szukać czegoś w East NY, albo niektórych częściach Bronxu. Codziennie śledzę wiadomości lokalne z NYC i przypadki jakichś rozbojów w PLG to może jeden pamiętam z ostatnich lat. Większe jest prawdopodobieństwo, że gdzieś w NYC potrąci Cię samochód.

AirBNB jak najbardziej polecam. Na Amazonie są nawet poradniki jak szukać dobrego miejsca AirBNB w Nowym Jorku, na co zwracać  uwagę, itp..

A miejsce już zabukowałeś, czy jeszcze się rozglądasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jackie napisał:

Wygląda na to że jest w miarę bezpiecznie. W mieście nigdy nie będzie w 100% bezpiecznie, nawet w najdroższych dzielnicach. Bądź ostrożny i nie wracaj po pijanemu do domu ;) i będzie OK.

Z tą mapą przypomniałaś mi o stronie gdzie można sprawdzać właśnie takie rzeczy, którą znam z tego poradnika z Amazona
https://newyork.placeilive.com/map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce wstępnie zabookowane, elastyczne opcje anulowania więc ewentualnie jak znajdę coś innego mogę anulować ze zwrotem kasy. To jest mieszkanie, my wynajmujemy 2 pokoje od hosta, który będzie w nim również mieszkał i dzielił z nami kuchnie i normalnie żył. My będziemy mieli prywatną łazienkę na te dwa pokoje. Host ma tytuł superhosta i sporo recenzji więc myślę, że to żaden scam. Jak zapytałem o to samo na tripadvisorze na forum NYC to zostałem zjechany od góry do dołu, czy nie przeszkadza mi że będę mieszkał u osoby zaangażowanej w criminal activity XD, że pewnie to scam, że jak przylecę to mieszkanie nie będzie istniało... Generalnie spory hejt na airbnb tam jest dlatego sie trochę przestraszyłem, ale z tego co widzę mimo bycia szarą strefą Airbnb w NYC ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, slawkie napisał:

Generalnie spory hejt na airbnb tam jest dlatego sie trochę przestraszyłem, ale z tego co widzę mimo bycia szarą strefą Airbnb w NYC ma się dobrze.

 

Miejscowi w wielu popularnych turystycznie miastach (np. Reykjavik, Barcelona, Nowy Jork) bardzo nie lubią AirBnB bo to nakręca ceny za wynajem i stwarza sytuację w której bardziej opłaca się wynająć mieszkanie/pokój turyście niż komuś kto w tym mieście żyje i pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawkie a ile do wyjazdu? Jakie stawki w $ za noc? Pytam z ciekawości.

Tak jak napisała @Jackie mieszkańcy mają uprzedzenia własnie z powodu wzrastających czynszów, jednak jeśli tak jak w Twoim przypadku gospodarz cały czas jest obecny jako lokator albo pobyt jest dłuższy niź 30 dni to nie ma w tej chwili regulacji, które by były naruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...