Skocz do zawartości

Praca na wizie H2B - aktualne informacje.


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, SuperTraveller napisał:

Chodzi o brak zainteresowanych wśród miejscowych.  Jestem ciekaw ile biznesów pozostanie bez potrzebnych rąk do pracy w tym roku. "Hire American" jeszcze wyjdzie im bokiem :)

Ah, teraz czaje. Sorka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 godzin temu, SuperTraveller napisał:

Jeżeli chodzi o zakwalifikowanie się na podstawie ich systemu punktowego to ja się na to nie łapię. Chyba, że wymyślili coś nowego o czym nie wiem.

Jest program Federalny i danych Prowincji np Atlantyckie. Poszukaj tam dobrze bo tam co jakiś czas są zmiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

Witam wszystkich forumowiczow,

Chcialam przedstawic swoja sytuacje i znalezc zdanie doswiadczonych ludzi. Przegladalam forum i mam nadzieje ze pisze w odpowiednim 'dziale'.

Nie chcialam zakladac nowego tematu ze wzgledu na ilosc juz istniejacych. Ale do rzeczy. Mam 29 lat i przez ostatnie 6 pracowalam na statkach pasazerskich jako kasjerka w kasynie na wizie tranzytowej. Posiadam rowniez wize turystyczna, wyksztalcenie srednie(maturalne). Tyle o mnie ;) Wrocilam do domu i stwierdzialm ze czas na zmiany. Po przeczytaniu wielu watkow i sytuacji w jakich sa inne osoby na tym forum wiem ze jest ciezko jezeli chodzi o wize. I tutaj pytanko. Mam swiadomosc ze wiza H1B odpada ze wzgledu na wyksztalcenie.

I tutaj moje pytanie - czy warto szukac dalej jakiejkolwiek firmy ktora sponsoruje H2B? Dodam ze chcialabym popracowac w Stanach przez rok lub dwa....

Zastanawialam sie jeszcze by zapisac sie na college dwuletni i znalezc jakas prace part time... Wiem ze ze wzgledu na wiek mozecie sie dziwic ale czytalam ze na duzej ilosci uczelni nie ma ograniczen. 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi :) Milego dnia ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ritaa napisał:

Witam wszystkich forumowiczow,

Chcialam przedstawic swoja sytuacje i znalezc zdanie doswiadczonych ludzi. Przegladalam forum i mam nadzieje ze pisze w odpowiednim 'dziale'.

Nie chcialam zakladac nowego tematu ze wzgledu na ilosc juz istniejacych. Ale do rzeczy. Mam 29 lat i przez ostatnie 6 pracowalam na statkach pasazerskich jako kasjerka w kasynie na wizie tranzytowej. Posiadam rowniez wize turystyczna, wyksztalcenie srednie(maturalne). Tyle o mnie ;) Wrocilam do domu i stwierdzialm ze czas na zmiany. Po przeczytaniu wielu watkow i sytuacji w jakich sa inne osoby na tym forum wiem ze jest ciezko jezeli chodzi o wize. I tutaj pytanko. Mam swiadomosc ze wiza H1B odpada ze wzgledu na wyksztalcenie.

I tutaj moje pytanie - czy warto szukac dalej jakiejkolwiek firmy ktora sponsoruje H2B? Dodam ze chcialabym popracowac w Stanach przez rok lub dwa....

Zastanawialam sie jeszcze by zapisac sie na college dwuletni i znalezc jakas prace part time... Wiem ze ze wzgledu na wiek mozecie sie dziwic ale czytalam ze na duzej ilosci uczelni nie ma ograniczen. 

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi :) Milego dnia ! 

 

Part time masz prace na uczelni reszta to praca nielegalna jeśli chodzi o wizę studencką.  Możesz mieć więcej lat i Konsula obchodzi po co jedziesz, na ile czasu, co to za uczelnia i czy to się mieści w ramach tego co chcesz robić w życiu oraz czy ta szkoła nie jest na oku urzędu imigracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyzyjesz na wizie studenckiej - legalnie mozna pracowac tylko 20 godzin na kampusie za najnizsze stawki -- JEZELI taka prace nawet znajdziesz, bo na wielu 2-letnich uczelniach o takie prace jest trudno. Pozostaje H2B. Jest sporo informacji na necie o nich, z tego co rozumiem one sa maksimum na rok. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2019 o 08:39, katlia napisał:

Nie wyzyjesz na wizie studenckiej - legalnie mozna pracowac tylko 20 godzin na kampusie za najnizsze stawki -- JEZELI taka prace nawet znajdziesz, bo na wielu 2-letnich uczelniach o takie prace jest trudno. Pozostaje H2B. Jest sporo informacji na necie o nich, z tego co rozumiem one sa maksimum na rok. 

 

 

Dziekuje za odpowiedz :)  Jest sporo informacji ale ciezko cokolwiek znalezc konkretnego, niestety wiekszosc stron to agencje ktore pobieraja za to duze oplaty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...