Jump to content

formularz i-94


Krzysztof122000

Recommended Posts

Witam,
Lecę do USA, z tego co czytałem kiedyś w samolocie wypełniało się formularz I-94. Przeczytałem również, że tego się już nie robi (ale było to tak napisane, że nie było to jasne), więc jak ktoś wie to proszę o szybką odpowiedź czy będę musiał coś wypełnić (jestem nie pełonoletni) w samolocie? Bo na granicy oczywiście muszę porozmawiać z urzędnikiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Jedyne co bedziesz musiał wypełnić to deklaracje celną. Beda rozdawać wszystkim w samolocie. Rada, zabierz ze sobą długopis, bedziesz zdziwiony ile osób nie pamięta o takim szczególe i rozgląda sie aby pożyczyć :)

Link to comment
Share on other sites

Na to pytanie jest tyle odpowiedzi co ludzi na ziemi :rolleyes: Ja ostatnio miałam przegląd bagażu przy wylocie do Denver i koleś mi powiedział, że jeśli przewozi się jakakolwiek żywność, słodycze itp. to zawsze należy zaznaczyć" tak" przy pytaniu o posiadaniu żywności. To nie znaczy, że ta żywność jest niedozwolona, ale zabezpiecza przed karą pieniężną (chyba mówił że wynosi ona coś około $300). Podejrzewam, że jeśli kasza jest oryginalnie pakowana to nie będzie z nią problemów. Grzyby suszone ? Hmm nie jestem pewna czy są dozwolone. Ktoś podał Ci linka w innym poście o dozwolone produkty. Przeczytaj dokładnie to rozwieje wszystkie wątpliwości. Tak przy okazji, dodatkowy przegląd bagażu mialam tylko wtedy kiedy na formularzu zaznaczylam "nie"( przypadek?).  Nigdy mnie nie skierowali kiedy zaznaczyłam "Tak."

Link to comment
Share on other sites

Przetwory zbożowe są zabronione. Można w nich przewieźć nieświadomie wiele szkodników. Mało kto sobie zdaje sprawę ile ich zjada. Jaka to kasza? Przecież tu są wszystkie kaszę świata, od gryczanej po kus kus. 

Link to comment
Share on other sites

Jest i jaglana, jest i perłowa tutaj. Szkoda fatygi. Grzyby też są, również polskie. Kaszy napewno nie wolno wwozić do USA.  Do dzisiaj głośna jest historia gdy jakiś Hindus wiózł swoim ziomkom ichni ryż czy też kaszę i pełno w tym było robactwa.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Krzysztof122000 napisał:

Na stronie interameryka pisze, że kaszę można wwozić. Z tego co wiem grzyby suszone (podgrzybki) nie są dostępne w każdym sklepie. 

Mam w szafie chyba z pół kilo. Sam zbierałem, tutaj też są lasy a w nich rosną grzyby.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...