Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatury mi zajely chyba najdluzej... Do calow i innych to bylem przyzwyczajony bo w firmie od kiedy w niej pracuje uzywalismy ich od zawsze, natomiast jak mi google mowi ze skrzyzowanie za 1000 ft to za nic nie wiem ile to jest bez liczenia w glowie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem sie na ile to konieczne ale wyobraznia wciaz wymaga zebym sobie przedstawiał wielkosci w jednostkach metrycznych. W pracy używamy jednostek metrycznych bo nawet amerykańskie wagi nie potrafią zważyć ilości 0,023 grama w funtach. Nie ma takich procesorów, które by przeliczyły to na funty i uncje.:D Poza tym, gdy wysyłamy coś za granicę to system automatycznie przelicza wagę i rozmiary z imperialnych na metryczne.

Zresztą tutaj też używa się systemu dziesiątego. Tankujemy 15.68 galona benzyny. Kupujemy 2,75 funta mięsa a nie 2 funty i 12 uncji miesa. Jedynie USPS uparcie tkwi przy funtach i uncjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kzielu napisał:

Temperatury mi zajely chyba najdluzej... Do calow i innych to bylem przyzwyczajony bo w firmie od kiedy w niej pracuje uzywalismy ich od zawsze, natomiast jak mi google mowi ze skrzyzowanie za 1000 ft to za nic nie wiem ile to jest bez liczenia w glowie...

 

U mnie podobnie, nigdy nie jestem do konca pewien czy 75 Fahrenheita to juz jest cieplo czy raczej ubrać jakąś kurtke. Te feety do skrzyżowania też sobie muszę przeliczyć w lepetynie na metry.

Generalnie, inche czy funty dają radę w budowlance czy na straganie z kartoflami. Jeśli potrzebna jest dokładność przechodzi się na jednostki metryczne. Z tego powodu Amerykański czy angielski vehicle industry dawno porzucił cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Ja w sumie mialem zgryz w BMV zaraz po permanentnym przyjezdzie jak im musialem podac zwrost w stopach / calach.... Na nieszczescie nie wychodzi rowna ilosc stop...

Już sobie wbiłem w swój leb: 6 feet, one inch. Brzmienie nawet ma swój rytm.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te daty MM/dd/yyyy to najlepsze sa, gdy trzeba je posortowac :D 

A jezeli chodzi o jednostki, to w sumie nawet nic specjalnie nie konwertowalem - moj mozg sie chyba nauczyl wszystkiego od nowa i teraz kojarzy ile mniej wiecej to jest stopa, 1000 stop, mila, itp. Jakos daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...