Skocz do zawartości

Spotkanie w ambasadzie a wyjazd z narzeczoną


Mirek700

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o trzy porady:

1. Sytuacja wygląda następująco. Dostałem zaproszenie na rozmowe z konsulem początkiem listopada, a ślub mamy końcem listopada. Nie zdążymy wziąć z narzeczoną ślubu cywilnego przed spotkaniem z konsulem. Zwracam się z ogromną prośbą do osób, które były w takiej sytuacji lub wiedzą co można zrobić.
2. Czy zmiana terminu spotkania z konsulem jest bezpieczna, czy może niesie ze sobą jakieś ryzyko odwołania spotkania?
3. Ile jest czasu na wylot do usa od spotkania z konsulem?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirek700 napisał:

Proszę o trzy porady:

1. Sytuacja wygląda następująco. Dostałem zaproszenie na rozmowe z konsulem początkiem listopada, a ślub mamy końcem listopada. Nie zdążymy wziąć z narzeczoną ślubu cywilnego przed spotkaniem z konsulem. Zwracam się z ogromną prośbą do osób, które były w takiej sytuacji lub wiedzą co można zrobić.
2. Czy zmiana terminu spotkania z konsulem jest bezpieczna, czy może niesie ze sobą jakieś ryzyko odwołania spotkania?
3. Ile jest czasu na wylot do usa od spotkania z konsulem?

Dziękuję

Jeżeli mowa o DV to to jest no brainer - przesunąć ślub do przodu albo rozmowę do tyłu.

 

Na wyjazd jest 6 miesięcy od daty badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z loterii wizowej. 

Było iść do kierownika USC i poprosić o przyspieszenie ślubu bo to jest możliwe. 

Jeśli nie to możesz przesunąć rozmowę dzwoniąc do wydziału wiz imigracyjnych. Wiesz może jak się później aktualizuje dane, co trzeba zrobić by żona mogła lecieć z Tobą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do USA w wyniku loterii chcecie jechać razem (bo może chcesz jechać sam) to na spotkanie z konsulem musicie iść jako małżeństwo - innej opcji nie ma. Więc kolejność musi być taka: ślub, aktualizacja wniosku wizowego, zaproszenie na rozmowę wspólne jako małżeństwo, przynanie wizy, wyjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6. Tak, z loterii wizowej. Nie wiem jak się aktualizuje dane więc za każdą wskazówkę będę wdzięczny. Myślisz, że zmiana terminu spotkania może spowodować odwołanie wogóle spotkania ? I jaki jest najlepiej podać powód przesunięcia spotkania na później?
Dziękuję
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirek700 napisał:

Sly6. Tak, z loterii wizowej. Nie wiem jak się aktualizuje dane więc za każdą wskazówkę będę wdzięczny. Myślisz, że zmiana terminu spotkania może spowodować odwołanie wogóle spotkania ? I jaki jest najlepiej podać powód przesunięcia spotkania na później?
Dziękuję
 

Powiesz prawdę i odrazu zapytaj się o aktualizację danych plus że żona będzie lecieć z Tobą,pokieruja Cię.

Takie przesunięcia kiedyś były i przy początku rozmów wiz jest narazie dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mirek700 napisał:

Sly 6. Dziękuję. A wiesz może czy dzwoniąc do wydziału wiz imigracyjnych będę rozmawiał po polsku czy trzeba mieć płynny angielski? Czy to jest jakaś infolinia ? Albo gdzie mogę znaleźć nmer pod który najlepiej zadzwonić?

Możesz rozmawiać po polsku. Dzwonisz pod numer 22-625-10-42 w godzinach od 14 do 16, poniedziałku do piątku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...