Jump to content

Cofnięcie z lotniska a wiza J1


Recommended Posts

Witam

Sprawa dość skomplikowana.

Mój znajomy był w Stanach w zeszłym roku, nie ma problemów finansowych wiec mógł pozwolić sobie na przebywanie tam przez 4 miesiące bez konieczności podejmowania nielegalnej pracy. Mieszkał u rodziny, więc życie tam nie kosztowało go wiele, z resztą długo odkładał na ten wyjazd. Wrócił w styczniu. Przez wakacje wymyślił sobie, że chce podszkolić znajomość języka i odłożył sobie pieniądze na naukę tam. Tylko, że chciał załatwić sobie szkołe dopiero po przylocie tam, wiec znowu poleciał na wizie turystycznej, pare dni temu. Na lotnisku zaczęto przesłuchiwać wszystkich Polaków, w tym także jego. Wmówiono mu że napewno jedzie do pracy i tłumaczenia o nauce na nic się nie zdały, unieważniono mu wizę i odesłano do Polski. Do pracy oczywiście się nie przyznał, bo nie miał do czego. Teraz moje pytanie. Zakazu nie dostał. Czy miałby szanse na ponowny wlot tam, tym razem na wizie studenckiej ? Miałby szanse na dostanie wizy ? Kwestie finansowe nie mają znaczenia, ponieważ posiada on odpowiednią sumę pieniędzy na naukę.

Link to comment
Share on other sites

Witaj 

Zbadaja ds 160 ile chciał być i ile był. Jeśli tutaj będą duże rozbieżności to mogą być też tutaj problemy bo pisze jedno a robi coś innego. 

Każde cofnięcie jest na minus nawet jak starasz się o inną wizę nie imigracyjna. Musiał by mieć dużo szczęścia by dostać wizę zaraz po cofnięciu. 

Wiza studencka ma symbol F1

Link to comment
Share on other sites

Pomysł, żeby wjechać do USA na turystycznej po to, żeby załatwiać F1 to ogólnie był zły pomysł. Oczywiście, adjustment of status z B1/B2 na F jest możliwy, ale pojawia się tu problem czasu - przez cały czas procesu trzeba być legalnie, a sam proces może potrwać kilka miesięcy, czasem więcej niż 6, więc jeszcze trzeba bawić się w papierkologię pt. przedłużenie pobytu na wizie turystycznej. W tym czasie koledze mogą się skończyć pieniądze, lub mogą zamknąć kurs.

Po drugie - przyznanie się, że jedzie do szkoły na wizie turystycznej zdecydowanie nie pomogło, bo wiza turystyczna nie służy do takich celów! Na stronach rządowych pisze wprost:

These are some examples of activities that require different categories of visas and cannot be done while on a visitor visa:

  • Study

 Także IMO jego cel pobytu, czyli w sumie kurs na który potrzeba wizy F1, do którego jak mówisz się przyznał, nie  pokrywał się z przeznaczeniem wizy turystycznej, więc samo to mogło stanowić podstawę do cofnięcia z granicy. Gdyby jego zapisanie się do szkoły było związane z jakimś egzaminem, na który musiałby się stawić osobiście, to OK, można wjechać do USA na egzamin, potem wrócić i przejść proces wizowy w PL. Z odpowiednimi papierami ze szkoły proces wizowy nie zająłby mu dużo dłużej niż otrzymanie wizy turystycznej.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, agata.ciszewska napisał:

Teraz moje pytanie. Zakazu nie dostał. Czy miałby szanse na ponowny wlot tam, tym razem na wizie studenckiej ? Miałby szanse na dostanie wizy ? Kwestie finansowe nie mają znaczenia, ponieważ posiada on odpowiednią sumę pieniędzy na naukę.

Pytanie co podpisal i jakie dokumenty ma. Bo zakaz piecioletni to moze byc.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, agata.ciszewska napisał:

Nie podpisał napewno przyznania się do pracy, jedynie wycofanie wizy 

Z takiego wycofania może być sporządzana notatka i teraz nie wiadomo co tam wpisał urzędnik. To można sprawdzić lecz to trwa dłuższy czas gdy się ściąga notatki z urzędu. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...