Skocz do zawartości

Zwrot VAT, wiza B1


Rekomendowane odpowiedzi

Powyższy wpis z dodatkami, niestety nie zdążyłem edytować (zmiany pogrubione):

 

Hm.... raczej o Vat nie chodzi. Na moje oko: kwoty co dostaliście w USA są opodatkowane, a w Polsce mogą nie być i traktowane jako zwolnione od dochodu (ale na to należy uważać, ponieważ z własnego doświadczenia przy podobnych wyjazdach, jak się nie jest pracownikiem uniwersytetem, a nie studentem, to taka rzecz (koszty wyjazdu) mogą być w Polsce też opodatkowane). Rejestracja w Glacier sugeruje, że w USA ściągnęli podatek według stawek odpowiednich. Bez Glacier też by ściągnęli podatek, ale w kwocie maksymalnych stawek. Więc pewnie nie jest to aż tak wielka kwota, więc jak dostaniesz kwitek to wypełnij normalnie zeznanie podatkowe w USA i wtedy zwrot dostaniesz, ponieważ pewnie nie odliczyli Ci kwoty wolnej od podatku (exemption czy standard deduction jak w tym roku to będzie po reformie) albo będziesz mógł odliczyć state i local tax (jak wzięli od tej kwoty), czyli coś tam zwrotu pewnie dostaniesz z federalnego podatku (wtedy forma 1040-NR, może też prostsza EZ będzie do wypełnienia). Zwrotu tych podatków w bilecie nie dostaniesz raczej. Tak na moje oko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Sprawa uzyskała dalszy bieg, bez mojego działania nawet :D Otrzymałem do pobrania z Glaciera formularz 1042-S. Jaki napisano: "do uzyskania zwrotu podatku federalnego mam załączyć kopię C formularza 1042-S, wypełniając fomularz 1040NR lub 1040NR-EZ". Nie dostałem jednak formularza W2, o który pyta większość firm zajmujących się zwrotami. Wg 1040-S "federal tax witheld" mam równy 0. Ktoś wie co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...