Skocz do zawartości
Dawid4650

Przedłużenie wizy Turystycznej z dziewczyną.

Recommended Posts

Cześć mam kilka pytań dotyczących przedłużenia wizy Turystycznej.

Mianowicie mam możliwość udowodnienia posiadania środków na życie i atrakcję które mam zamiar zrealizować. Pytanie czy lepiej pokazać posiadanie ich na własnym koncie czy wyciąg z konta sponsora ?

Drugie pytanie dotyczy wnisosku zbiorowego jeślij jestem z dziewczyną, jest możliwość napisania jednego wniosku w imieniu dwóch osób ? 

Również jestem w stanie udowodnić że posiadamy miejsce zakwaterownia i mamy gdzie sie podziać. 

Proszę o ogólne informacje na ten temat i czy jest w tym sens ? Chciałbym zostać z dziewczyną na okres letni w Stanach bo zima nie jest atrakcyjna turystycznie akurat w miejscach które planujemy zwiedzic ogólnie zależy nam na koncertach plenerowych.

Dodam ze mamy 18 i 20 lat koniec wizy ubiega w kwietniu chcielibyśmy zostać do okresu letniego czerwiec/lipiec.

Z góry dziękuję za informację i doświadczenia osoób które pisały takj wniosek pozdrawiam Dawid.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ryzykowne i dlugi czas oczekiwania na decyzje, jak dostaniecie odmowe i przesiedzicie wize w oczekiwaniu na decyzje to nalicza sie wam nielegalny pobyt. Generalnie odradzam, lepiej wyjechac I za jakis czas wrocic spowrotem. Kiedys @karina o tym pisala ze raczej minimalny procent dostaje taka przedluzke a teraz sie dlugo czeka na jakiekolwiek decyzje w tych sprawach takze zdecydowanie nie polecam bo mozna bardziej sobie zaszkodzic niz pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Dawid4650 napisał:

Mianowicie mam możliwość udowodnienia posiadania środków na życie i atrakcję które mam zamiar zrealizować. Pytanie czy lepiej pokazać posiadanie ich na własnym koncie czy wyciąg z konta sponsora ?

Drugie pytanie dotyczy wnisosku zbiorowego jeślij jestem z dziewczyną, jest możliwość napisania jednego wniosku w imieniu dwóch osób ? 

Również jestem w stanie udowodnić że posiadamy miejsce zakwaterownia i mamy gdzie sie podziać. 

Proszę o ogólne informacje na ten temat i czy jest w tym sens ? Chciałbym zostać z dziewczyną na okres letni w Stanach bo zima nie jest atrakcyjna turystycznie akurat w miejscach które planujemy zwiedzic ogólnie zależy nam na koncertach plenerowych.

Dodam ze mamy 18 i 20 lat koniec wizy ubiega w kwietniu chcielibyśmy zostać do okresu letniego czerwiec/lipiec.

Z góry dziękuję za informację i doświadczenia osoób które pisały takj wniosek pozdrawiam Dawid.

Jestem akurat świeżo w temacie, bo moja kolezanka przedluzala ostatnio wizę. 
1) Czas oczekiwania rzeczywiscie jest dlugi, min. 3 tygodnie. ALE ten caly czas od zlozenia wniosku do otrzymania odpowiedzi liczy sie jako LEGALNY POBYT. Więc nie musicie się martwić tym, ze jesli ambasada nie bedzie się dlugo odzywac, a Wam w tym czasie skonczy się wiza, to bedziecie musieli wyjezdzać od razu z USA. Jesli natomiast dostaniecie decyzje odmowna już po wygasnieciu wizy na obecny pobyt, to niestety będziecie musieli wyjechać ASAP.
2) Nie jestem pewna, co do tego samego wniosku i do srodkow finansowych. Może ktoś inny się wypowie na ten temat.

Na zachęte powiem, że ta moja koleżanka przedłuzenie wizy otrzymała bez problemu, pomimo, że był to już jej 7 pobyt w USA. Czyli można założyć, że już zwiedziła to, co miała zwiedzić, a jednak jej wizę przedluzyli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 godzin temu, Dawid4650 napisał:

Skladacie wnioski oddzielnie i opłaty są oddzielne. Przedłużenie zależy od szczęścia oraz co wpiszcie we wniosku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, margherita_s napisał:

Jestem akurat świeżo w temacie, bo moja kolezanka przedluzala ostatnio wizę. 
1) Czas oczekiwania rzeczywiscie jest dlugi, min. 3 tygodnie. ALE ten caly czas od zlozenia wniosku do otrzymania odpowiedzi liczy sie jako LEGALNY POBYT. Więc nie musicie się martwić tym, ze jesli ambasada nie bedzie się dlugo odzywac, a Wam w tym czasie skonczy się wiza, to bedziecie musieli wyjezdzać od razu z USA. Jesli natomiast dostaniecie decyzje odmowna już po wygasnieciu wizy na obecny pobyt, to niestety będziecie musieli wyjechać ASAP.
2) Nie jestem pewna, co do tego samego wniosku i do srodkow finansowych. Może ktoś inny się wypowie na ten temat.

Na zachęte powiem, że ta moja koleżanka przedłuzenie wizy otrzymała bez problemu, pomimo, że był to już jej 7 pobyt w USA. Czyli można założyć, że już zwiedziła to, co miała zwiedzić, a jednak jej wizę przedluzyli.

Ambasada to nie tylko urząd imigracyjny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

44 minutes ago, margherita_s said:

? Nie rozumiem.

Przedluzenie statusu (i-539) nie wysyla sie do ambasady, tylko do USCIS. Sly zabraklo przecinka ;-) "Ambasada to nietylko urząd imigracyjny"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Xarthisius napisał:

Przedluzenie statusu (i-539) nie wysyla sie do ambasady, tylko do USCIS. Sly zabraklo przecinka ;-) "Ambasada to nietylko urząd imigracyjny"

Dziękuję za przecinek.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak BTW ida spore zmiany. Jutro bedzie dostepny nowy formularz I-539. Stary bedzie mozna skladac jeszcze tylko przez 2 tygodnie. Dodatkowo przy zmianie/przedluzeniu statusu bedzie robione regularne BIO do background checku. O szybkim czasie procesowania pewnie mozna zapomniec :)

[1] https://www.uscis.gov/news/alerts/update-uscis-publish-revised-form-i-539-and-new-form-i-539a-march-8

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach