Skocz do zawartości
dotybe

Zagubiony przeterminowany paszport z ważną Wizą

Recommended Posts

Mam pytanie, będę wdzięczna za pomoc.

Otrzymałam wizę do USA 5 lat temu. Niestety paszport stracił ważność i do tego nie mogę go teraz odnaleźć. Wyrabiam nowy; nie wiem natomiast co z wizą? Czy muszę przejść znowu ta sama procedurę czy jest inna ścieżka? Mam na wszystko 5 tygodni, lecę z przesiadką w USA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz od nowa wszystko robić. Nie ma innej ścieżki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jest w systemie tylko że nie ma przepisania jej do nowego paszportu, trzeba od nowa to robić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, rozumiem :) Przy okazji się zapytam: nie mam jeszcze nowego paszportu, będzie za 2 tygodnie. Moge się juz umówić do ambasady żeby zarezerwowac termin? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, dotybe napisał:

Ok, rozumiem :) Przy okazji się zapytam: nie mam jeszcze nowego paszportu, będzie za 2 tygodnie. Moge się juz umówić do ambasady żeby zarezerwowac termin? 

Raczej nie, skoro starasz sie od nowa o wize gdzie misisz wypełnić na poczatek ds160 a tam wlasnie chyba na poczatku ze swoimi danymi osobowymi wpisuje sie numer paszportu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tak zwanym międzyczasie, zanim przyjdzie nowy paszport, poszukaj tego zagubionego. Jak znajdziesz a wiza ważna, to bierzesz stary i nowy i możesz jechać.

Edytowane przez mola

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wlasnie biorę jutro urlop na żądanie i mam zamiar krok po kroku przeszukać całe mieszkanie łącznie z odsuwaniem mebli. Lecę na Nowa Zelandię z przesiadką w USA, jak nie polecę to ... będę płakac do końca życia :( . Niestety wszystkie takie rzeczy jak sporadycznie używane dokumenty i pisma trzymam w jednym miejscu i starego paszportu z wiza nie ma... nie wiem po co miałabym w ogóle wyciągać, no beznadziejna sytuacja, serio, jak można być takim nieogarem O.o Jak nowy paszport dostanę za 2 tygodnie to obawiam się że 3 tygodnie to za mało czasu na umówienie sie do ambasady i otrzymanie wizy :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, dotybe napisał:

Wlasnie biorę jutro urlop na żądanie i mam zamiar krok po kroku przeszukać całe mieszkanie łącznie z odsuwaniem mebli. Lecę na Nowa Zelandię z przesiadką w USA, jak nie polecę to ... będę płakac do końca życia :( . Niestety wszystkie takie rzeczy jak sporadycznie używane dokumenty i pisma trzymam w jednym miejscu i starego paszportu z wiza nie ma... nie wiem po co miałabym w ogóle wyciągać, no beznadziejna sytuacja, serio, jak można być takim nieogarem O.o Jak nowy paszport dostanę za 2 tygodnie to obawiam się że 3 tygodnie to za mało czasu na umówienie sie do ambasady i otrzymanie wizy :( 

Nie wiem, jaki jest teraz czas oczekiwania, ale moi kuzyni wyrabiali wizy w zeszłym roku w lutym i wyrobili się ze wszystkim w tydzień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moi znajomi z którymi lecę wczoraj złożyli formularz i maja termin na 28 marca :/ Lecimy 15 kwietnia tak więc na termin sie coś b długo czeka. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach