Skocz do zawartości

Zagubiony przeterminowany paszport z ważną Wizą


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, dotybe napisał:

Moi znajomi z którymi lecę wczoraj złożyli formularz i maja termin na 28 marca :/ Lecimy 15 kwietnia tak więc na termin sie coś b długo czeka. 

Teraz ten czas może byc dłuższy z racji że nie długo są wakacje, święta oraz pierwsze komunie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MeganMarkle napisał:

A nie jest tak ze jeśli transfer jest na lotnisku i się nie wychodzi poza strefę tranzytowa to nie trzeba w ogóle żadnej wizy? Na pewno tak jest z innymi krajami ale nie wiem jak w usa :(

Nie spotkałem tutaj lotniska z wyodrębnioną strefa tranzytową tak jak np. Heathrow czy nawet Szeremietiewo. Byc może są takie strefy a nie zwrocilem uwagi. Jedna szczerze watpie bo gapa raczej nie jestem. Moze nie trafilem na taki airport po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

A nie jest tak ze jeśli transfer jest na lotnisku i się nie wychodzi poza strefę tranzytowa to nie trzeba w ogóle żadnej wizy? Na pewno tak jest z innymi krajami ale nie wiem jak w usa :(

Jeśli lecisz przez USA musisz mieć wizę tranzytowa lub turystyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MeganMarkle said:

A nie jest tak ze jeśli transfer jest na lotnisku i się nie wychodzi poza strefę tranzytowa to nie trzeba w ogóle żadnej wizy? Na pewno tak jest z innymi krajami ale nie wiem jak w usa :(

Nie w USA. Tu nie ma koncepcji stref tranzytowych na żadnym z lotnisk. Przylatujesz z zagranicy i o ile nie przeszłaś odprawy celno-paszportowej na lotnisku wylotowym (Kanada + Dublin np.) to musisz: przejść odprawę paszportową, odbrać bagaż i przejść odprawę celną, po czym z powrotem przejść kontrolę dokumentów i bezpieczeństwa i wrócić na terminal.
Przy wylocie z USA już nie przechodzisz przez odprawę paszportową (twoje dane linia lotnicza przekazuje do CBP i zostaje odnotowane w systemie, że wyleciałeś) - wg dewizy: "nikomu chcącemu wylecieć z USA skoro musi to nie będziemy specjalnie przeszkadzać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, to porażka... nie dość, że marnują czas ludzi w tranzycie i swój własny notabene na niepotrzebne sprawdzanie im paszportów to jeszcze sami kreują lukę na wjazd dla nielegalnych imigrantów. Bo jak już raz wyjdzie poza lotnisko to nie wiadomo czy wroci - a ze strefy tranzytowej opcji ucieczki na zewnątrz raczej nie ma.

Jest to w takim razie kolejna rzecz na liście tematów, które Amerykanie ogarniają znacznie gorzej niż reszta świata. Coraz dłuższa ta lista ostatnio mi się wydaje ... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2019 o 22:06, dotybe napisał:

 

Mam pytanie, będę wdzięczna za pomoc.

Otrzymałam wizę do USA 5 lat temu. Niestety paszport stracił ważność i do tego nie mogę go teraz odnaleźć. Wyrabiam nowy; nie wiem natomiast co z wizą? Czy muszę przejść znowu ta sama procedurę czy jest inna ścieżka? Mam na wszystko 5 tygodni, lecę z przesiadką w USA.

Pamiętaj aby zagubienie paszportu z wizą zgłoscic do konsulatu; z tego co rozumiem to nadal istnieje taki obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...