Jump to content

Przekroczenie granicy USA>Kanada, Kanda>USA


szerez
 Share

Recommended Posts

Cześć!

 

Mam pytanie czy ktoś się orientuje jeśli mam wbity pobyt w USA do 30 maja i pojadę do Kanady drogą lądową (obejrzeć niagarę, Toronto, itd.) przed upływem 30 maja i wrócę przed upływem 30 maja to czy dostanę nową pieczątkę na pobyt w USA?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na granicy meksykańskiej jest tak, że istnieje punkt "New I-94", gdzie bodajże za $7 można "wymusić" dostanie nowego I-94 - czyli przejść ponowne entry do USA. Zapewne coś podobnego jest też na granicy kanadyjskiej. Jest on masowo używny przez pracowników na wizie L1 (lub ich rodzin na L2), którzy mają I-94 wbite do czasu ważności "blanket petition" ale nie dłużej niż 3 lata. Jak ten termin się kończy i firma zaopatrza pracownika w nową "blanket petition" lub generalnie stara jest jeszcze ważna a mija po prostu te trzy lata a pracownik / rodzina nie podróżowali w między czasie za granicę to jednym ze sposoboów na odnowienie pobytu jest wycieczka do San Diego / Tijuany aby przekroczyć granicę, ustawić się z powrotem i stanąć w okienku  "New I-94". Aczkolwiek w przypadku wiz B1 / B2 skutkuje to tym, że przechodzi się nową procedurę wpuszczenia do USA, która może nie zakończyć się pozytywnie - szczególnie jak poprzedni pobyt był na blisko 6 miesięcy i chciałoby się uzyskać nowe 6 miesięcy na pieczątce  (w takim przypadku zamiast nowej pięczątki można spodziewać się cofnięcia do Meksyku). Pamiętam, że moi prawnicy mówili, że tak jest na każdym przejściu lądowym - czyli zapewne jest tak też na przejściach z Kanadą. Nie znam nikogo, kto w ten sposób "odnawiał" wizę turystyczną. W przypadku wiz nieturystycznych słyszałem o takich praktykach.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kiedys zrobilam cos podobnego, nawet to opisalam gdzies tu na forum. Z tym ze u mnie roznica polegala na tym, ze ja wyjechalam z USA do kanady na wizie j1 (a wlasciwie na jej koncowce) a wjechalam na b2, dostalam normalnie nowe i-94 (papierowe), pieczatke itp, ale stanowczo NIE POLECAM takiego rozwiazania ho bylam mocno maglowana, sprawdzany byl adres i wszystkie Dane ktore podalam, bilety powrotne. To bylo na przejsciu z Kanada gdzies w Vermont. I dlugo sie glowili co ze mna zrobic bo wg ich slow pierwszy raz sie w ogole z czyms takim spotkali w swojej karierze ze ktos zwyklym wiejskim przejsciem granicznym wize aktywuje :p mialo sie te pomysly, ale nigdy wiecej

Edited by Patipitts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...