Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, 2zerozero7 napisał:

Stosunek zarobków do wydatków . Weź wstaw 10 rzeczy które kupujesz co miesiąc z opłatami  za mieszkanie auto i przykładowa wypłatę . I porównaj to do przykładowej wypłaty w pl Niemiec Anglii Szwajcaria czy Norwegii. Nikt normalny nie używa iPhona w tych czasach hahaha 

Jeszcze raz - nie masz najmniejszego pojecia o czym piszesz. Opieka zdrowotna rocznie kosztuje mnie $11k zanim ubezpiecznie zacznie placic cokolwiek. Ile kosztuje w Norwegii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, kzielu napisał:

Jeszcze raz - nie masz najmniejszego pojecia o czym piszesz. Opieka zdrowotna rocznie kosztuje mnie $11k zanim ubezpiecznie zacznie placic cokolwiek. Ile kosztuje w Norwegii ?

8procent wynagrodzenia  idzie na to Norwegii  

Czyli rocznie pozbywasz się jednej miesięcznej wypłaty . W zależności ile zarabiasz ale średnio powiedzmy 25 tys koron norweskich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 2zerozero7 napisał:

8procent wynagrodzenia  idzie na to Norwegii  

Czyli rocznie pozbywasz się jednej miesięcznej wypłaty . W zależności ile zarabiasz ale średnio powiedzmy 25 tys koron norweskich 

Wiec jak z ta tanioscia w US ? Te $11k to jest minimum przy warunku ze nie zostane (albo ktos z mojej rodziny) powaznie chory....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kzielu napisał:

Wiec jak z ta tanioscia w US ? Te $11k to jest minimum przy warunku ze nie zostane (albo ktos z mojej rodziny) powaznie chory....

To co tam robisz jak jest tak drogo  ? Jak ci źle czemu nie wrócisz do europy do tej  przykładowej Norwegia bo wątpię abyś chciał pracować w pl ale Norwegiia na przykład ? Dogadasz się po angielsku z każdym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 2zerozero7 napisał:

To co tam robisz jak jest tak drogo  ? Jak ci źle czemu nie wrócisz do europy do tej  przykładowej Norwegia bo wątpię abyś chciał pracować w pl ale Norwegiia na przykład ? Dogadasz się po angielsku z każdym 

A co to ma do rzeczy z Twoja bezsensowna teza ze w US jest tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kzielu napisał:

A co to ma do rzeczy z Twoja bezsensowna teza ze w US jest tanio ?

 

Owszem jest w stanach drogi jak sobie to przeliczasz na złotówki .

Bez sensu to jest to że masz problem z ubezpieczeniem , może zmień pracodawcę na takiego który ci to opłaci . Niemcy też mają problem z podatkami . W każdym kraju na coś się narzeka  w Polsce na zarobki ;)

Jak to co ma do rzeczy ludzie raczej nie chcą mieszkać w miejscu gdzie jest drogo i  zapierdalaja na opłaty jak na przykład w pl 70 procent społeczeństwa  . Jak ci drogo to wyjedź  do Norwegii zarobisz dwa razy tyle ;) do tych zdrowotnych ubezpieczeń masz jeszcze masę opłat które musisz płacić - o czym pewnie nie wiesz jak wizyty  i leczenie ponadpodstawowe które jest zawsze  są dodatkowo płatne . 

Ale ty mierzysz koszty zarobków do kosztów utrzymania jednym argumentem ubezpieczenia . Ale dupy nie ruszysz żeby gdzieś indziej wyjechać bo ty jesteś w stanach  i masz drogie ubezpieczenie i w stanach jest drogo .. w internetach se możemy pisać i czytać różne głupoty .

Dla mnie stany do życia są tansze od Europy . I za.dwa miesiące podpisuje kontrakt na rok u wuja Sama ;) tak ubezpieczenie pokrywa pracodawca ,tak mam pakiet relokacyjny ,mieszkanie i przedszkole dla dzieci zapewnione  . 

Chcesz to  porównamy miesięczne koszty pl kontra twoja miejscowość w USA 

A więc miesięcznie rodzina 2+1 

Mieszkanie 70  metrów  miasto Kraków 4 tys pln 

Przedszkole 1000 miesięcznie 

Zakupy spozywka  4 razy w miesiącu ( co tydzień ) 4x500 -2000 

Paliwo  auto nr 1 . 2 baki 140 litrów - 700 zł miesiąc 

Paliwo auto nr 2 , 2 baki 80 litrów 400 zł 

Ubezpieczenie 2600 razem 2osoby miesięcznie ( każde z nas ubezpieczenie płaci ZUS kompletne  1316 zł  ) 

Co tam jeszcze restauracja raz w tygodniu w miesiącu daje 600 zł za 3 osoby (2+1) 4 razy 150 .

Nie podaje kosztów elektroniki i ubrań dla dorosłych  bo nie kupujemy tego co miesiac . Chociaz 3 letnie dziecko średnio co dwa  trzy miesiące zmienia ubrania bo wyrasta i wszytko jest za małe 

Leki dla dziecka 200 zł 300 zlmiesięcznie .

Kwoty zaokraglilem do pełnej 100 

Czyli jak ZUS jest 1316 to napisałem 2600 a nie 2632 .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ceny w Polsce są bardzo zbliżone do cen w Niemczech Austrii Holandii czy Anglii  . W niektórych przypadkach są nawet wyższe ;) chodzi o spożywkę chemie do domu , elektronikę i to co kupuje się na codzien . Ja tu żyje ;);)chociaz y nie pracuje w Polsce od 2011 roku-  bo niestety za złotówkę i polska wypłatę zostałbym prędzej bezdomnym  przy tych kosztach utrzymania jakie generuje miasto rodzinne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 2zerozero7 napisał:

 

Sorry że mi podzieliło te posty tak ale pisze na telefonie ( jak możesz to połącz te ostatnie w jeden a pewnie możesz ) . I teraz widzisz moje koszty 

A zarobki mamy z żoną we dwoje miesięcznie - ja w  Europie żona w pl  łącznie  jak ten przysłowiowy pracownik fizyczny na budowie za 15 dolarówna godzinę  56 godzin tygodniowo w USA .

Jak sobie szybko policzysz to jesteśmy w stanie odłożyć miesięcznie  plus minus 1100 zł . Co daje 290 dolarów . Nic tylko się cieszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, 2zerozero7 napisał:

 

Owszem jest w stanach drogi jak sobie to przeliczasz na złotówki .

Bez sensu to jest to że masz problem z ubezpieczeniem , może zmień pracodawcę na takiego który ci to opłaci . Niemcy też mają problem z podatkami . W każdym kraju na coś się narzeka  w Polsce na zarobki ;)

 

LOLOL

Dalej wykazujesz sie kompletna ignorancja.  Myslisz ze te ubezpieczenie to jest moje wlasne ? Hahahahahaha.  To jest wlasnie to oplacane przez pracodawce... Witaj w amerykanskiej rzeczywistosci o ktorej nie masz zadnego pojecia ale dyskutujesz.

Wszystko zalezy od punktu widzenia, bzdury w rodzaju "dlaczego nie wyjedziesz" to mozna sobie w dupe wsadzic jezeli posiada sie rodzine ktora nigdy w PL ani w Europie nie mieszkala. Masz 20 lat czy jak ? Bo Twoje rozumowanie mniej wiecej na taki wiek wskazuje... Zastanow sie co sie dzieje np. z oszczednosciami emerytalnymi jak sie zmienia miejsca zamieszkania co kilka lat. 

To co zaoszczedzilem w PL przez 10 lat przez ktorych wiekszosc trafialem w 3 prog podatkowy to praktycznie za przeproszeniem psu w dupe... Zastanow sie tez jak do Tych wszystkich idiotycznych obliczen wliczaja sie np. student loans ktore ludzie tutaj placa do ~40-tego roku zycia ? Czy zapomniales ze edukacja nie jest darmowa ? Przykro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko zatesknilbys za Ameryka jakbyś z rodzina przyjechał na rok do europy ;)

Co z tego że nie mieszkała . Moja rodzina też nie mieszkała na zachodzie a już w 2011 roku byliśmy w Niemczech potem Holandia potem Austria Norwegia Szwajcaria . 

Pogadamy za półtorej roku,  będę wtedy akurat rok w stanach .;). 

To co napiszesz koszty życia ? W twojej miejscowości ? 

Mieszkanie szkola  zakupy paliwo ubezpieczenie leki restauracje- napisz ile wydajesz miesięcznie na to plus minus . Ja tam nie chcę wiedzieć ile zarabiasz , ale skoro gadamy o kosztach że w USA jest drożej - możesz napisać aby ludzie czy ja ( bo przecież głupoty pisze )mieli porównanie  jakie są koszty życia między jakimś tam  miejscem w  USA a polskim miastem Kraków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...