Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 godzin temu, miti789 napisał:

Zależy na jakiego typu visie lecisz. Ja ostatnio lecąc do USA w styczniu miałem problem na ORD (Chicago) lecialem na turystycznej bilet wykupiony miałem na 3 miesiące,deklarowalem przyleciec w innym miesięcu i ma max miesiąc. Urzędnik na granicy zaraz zadał pytania po co przyjechałem do kogo itp gdy zobaczył obraczke na palcu skierował mnie właśnie do tego słynnego pokoju :) oprócz Polaków byli jeszcze meksykani, 3h czekania po całej podróży nie możesz nigdzie wyjść do nikogo zadzwonić jest zakaz używania tel. Telefon też zabrali mi do sprawdzenia co już mnie wkurzylo na maxa, bo jednak to własność prywatna no i w końcu po 3h urzędnik zawołał mnie oddał paszport pieczątka była z tym że tylko miesiąc pobytu. Na pytanie zadane urzędnikowi dlaczego tak krótko ten odp ponieważ deklarował pan miesiąc pobytu w USA i dodał Pan ma vise na 10 lat więc śmiało jeszcze można przyjezdzac. Dodam że to był mój 2 pobyt w USA przy pierwszym wszystko ok i pieczątka była na pół roku a byłem tylko 3 miesiące. Powodzenia 

Urzędnik ma prawo zabrać Ci telefon , może go szybko oddać lub zabrać do dalszych badań. Tak samo laptop, podobnie może być na granicy z Kanada. Jeśli masz hasło to musisz go podać. Pamiętaj o tym w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, miti789 napisał:

Joanna30 co masz z tym ciupagowo? Do pracy jest do bliżej w Europie a stawki niekiedy większe to nie wiem kto normalny leci tam do pracy, skoro za 2h mogę być np.w Szwecji 

To pytanie nie powinno byc do Joanny, tylko do tych co nadal regularnie dopytuja tu o nielegalna prace, ostatni watek admini zamkneli chyba wczoraj... Zatem Szwecja swoja droga, ale rozne "ciupagowa" nadal sa popularne z jakiegos wzgledu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joanna30 napisał:

Ja? Ja nie mam nic :) Po prostu nie chciałabym trafić na secondary, kiedy przyjeżdżam na wakacje.

Ja bylem. Ale to bylo w 1994 roku i nawet nie wiedzialem ze to jakies secondary jest. Myslalem ze to normalna procedura. Dopiero po latach zostalem uswiadomiony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...