Skocz do zawartości

PlatePass® All-Inclusive Tolling na przejazdy po wschodzie ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Już właściwie lada dzień jedziemy po raz kolejny do Stanów. Tym razem trasa autem: Chicago -> Toronto -> Boston -> NYC -> Filadelfia -> Waszyngton -> Myrtle Beach -> Charleston -> Savannah -> Atlanta. Wypożyczalnia zaleca nam wypożyczenie jakiegoś urządzenia, żeby "za darmo" przejeżdżać po płatnych drogach, których w tej części Stanów jak mrówków :P Czy ktoś podróżował po tym rejonie? Czy brać takie urządzenie? Macie jakieś wskazówki dla podróżników? :) Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Już właściwie lada dzień jedziemy po raz kolejny do Stanów. Tym razem trasa autem: Chicago -> Toronto -> Boston -> NYC -> Filadelfia -> Waszyngton -> Myrtle Beach -> Charleston -> Savannah -> Atlanta. Wypożyczalnia zaleca nam wypożyczenie jakiegoś urządzenia, żeby "za darmo" przejeżdżać po płatnych drogach, których w tej części Stanów jak mrówków  Czy ktoś podróżował po tym rejonie? Czy brać takie urządzenie? Macie jakieś wskazówki dla podróżników?  Z góry dziękuję.
Za darmo to chyba nic nie ma:) Na wschodzie to ez pass.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MikeB napisał:

Za darmo to chyba nic nie ma:) Na wschodzie to ez pass.

Dlatego użyłam "" ;) Bo zapłata za to urządzenie pokrywa opłaty za te płatne drogi - tak nam powiedziano. Pozwala uniknąć kolejek do okienek, itp. EZ Pass jest zawarty w tym passie, co nam zaproponowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-Pass / EZ-Pass to jeden pies. Maja podpisana ze soba umowe i wszystko dziala bez problemu. Moj transponder jechal juz z IL do PA, a w zeszlym tygoniu tluklem sie do KY, gdzie mnie skroili $4 za przejazd mostem...

@Joanna30 w zaleznosci od tego jaki jest ten flat-rate to #Bralbym. Jezeli macie na trasie sporo tollway'ow to duzo bardziej wygodne od wklepywania potem numerow tablic, VIN itp po roznych stronach. Z transponderem jest to tez 50% tansze. $$ sie szybko zbieraja. Przejazd w IL na lotnisko kosztuje mnie $10, na wspomniany most w KY $4 itp.

A ze placic trzeba, przekonal sie kolega z pracy, ktoremu przyszlo wezwanie po roku (kara + odsetki) do domu w Chile. Nie dosc ze wybulil $100 to jeszcze sie Matce musial tlumaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa tak w normalnej wypożyczalni, ze płaci się dziennie (w dni kiedy korzysta się z płatnych dróg)  stałą opłatę za korzystanie z tej usługi + rzeczywiste koszty autostrad. Fizyczne urządzenie może byc albo i nie, teraz już praktycznie wszędzie po tablicy rejestracyjnej naliczają opłaty. 

Ty masz pewnie samochód z Dollar albo Thrifty, bo nazwa programu z Hertza, ale ten all-inclusive wynalazek to tylko w jego tanich  markach.  I niestety w tym momencie moja wiedza się kończy, nie wypożyczałem nigdy u nich. Przeczytałem sobie warunki mniej więcej i strach się bać, jak to może być legalne - ta sekcja o tym, jak się tego nie wykupi z góry:

https://www.dollar.com/TravelCenter/TravelTools/PlatePass.aspx

15 dolcow opłaty administracyjnej za każdy pojedynczy punkt poboru, ale ograniczone do 90 dolarów za okres wynajmu, czyli na jednej drodze można to nastukać. A jest masa dróg w stanach gdzie nie ma już możliwości płacenia gotówka, wszystko elektronicznie.

Z ciekawostek, to wysokość tej opłaty all-inclusive zależy od rejonu w którym auto ma się znajdować, także nie wiem jak oni to nalicza skoro będziesz w wielu stanach. A jak duża ta opłata będzie dowiesz się dopiero przy odbiorze samochodu.

Trudno powiedzieć czy to się opłaca bo nie wiadomo ile to dokładnie kosztuje, ale jeśli nie chcesz płacić 15 dolcow extra za każdym razem jak przejeżdżasz przez bramki, albo zaplanować całej podróży z góry tak żeby poruszać się tylko drogami gdzie można płacić gotówka - to moim zdaniem nie masz wyboru - musisz wykupić ten all-inclusive pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

Do KY jechalem rentalem. Dodalem go do swojego konta I-PASS. Transpondery sa podpiete pod osobe, a nie pod samochod.

To następnym razem weź transponder z wypożyczalni zamiast swojego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...