Skocz do zawartości

DS-260 - sprzeczne informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z powodu sprzecznych informacji zakładam nowy wątek. Narzeczony został wylosowany, ja nie. Ślub pod koniec czerwca. Numer wylosowania EU0001xxxx. Dzwoniliśmy do Kentucky - mówią, że nie trzeba się absolutnie spieszyć z wypełnianiem DS-260, że oni dopiero w sierpniu zaczynają sprawdzać zgłoszenia bo na razie ogarniają DV2019 i że na spokojnie po ślubie mamy złożyć wniosek, bo skoro oni sprawdzają wnioski od sierpnia to do tego czasu nie ma znaczenia kiedy złożymy wniosek. Rozmawiałam z inną wylosowaną parą, straszyli że już za późno, że po ślubie nie mamy szans bo oni mają znajomych którzy wygrali poprzednie loterie i wiedzą najlepiej że kto pierwszy ten lepszy. Sugerowali żeby skłamać w DS-260, złożyć je teraz i wpisać czerwcowy termin ślubu. Zastanawiam się co w tej sytuacji zrobić? Emocje sięgają zenitu a informacje z każdej strony sprzeczne. Co myślicie? Składać teraz DS-260 czy czekać i robić to od razu po ślubie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota rada jeśli chodzi o jakiekolwiek wizy w USA. Nie kłam. A druga rada, nie słuchaj takich ludzi. 

Albo wyslij ds a po ślubie wyślij informacje o ślubie i prośbę o dodanie męża albo się wstrzymaj, ten miesiąc nic nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla scislosci, wziac slub i dodac malzonka mozna na kazdym etapie procesu DV: przed wyslaniem DS-260, po wyslaniu DS-260, przed interview i po interview (byle do 30 wrzesnia). Przeczytaj sobie watki z ubieglych lat, znajdziesz przyklady z kazdej kategorii.

Nie rozumiem skad masz te sprzeczne informacje. Z jednej strony masz oficjalny urzad, ktory obsluguje DV, a z drugiej "jakas pare znajomych"... Serio traktujesz oba zrodla jako rownorzedne?

UPDATE: Celowe klamstwo w DS-260 jest jedna z bardzo nielicznych metod jakimi mozna sobie sp%$#%yc wygrana. Gratuluje i pozdrawiam znajomych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kislawa napisał:

Złota rada jeśli chodzi o jakiekolwiek wizy w USA. Nie kłam. A druga rada, nie słuchaj takich ludzi. 

Albo wyslij ds a po ślubie wyślij informacje o ślubie i prośbę o dodanie męża albo się wstrzymaj, ten miesiąc nic nie zmieni. 

Dobre podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xarthisius napisał:

Tak dla scislosci, wziac slub i dodac malzonka mozna na kazdym etapie procesu DV: przed wyslaniem DS-260, po wyslaniu DS-260, przed interview i po interview (byle do 30 wrzesnia). Przeczytaj sobie watki z ubieglych lat, znajdziesz przyklady z kazdej kategorii.

Nie rozumiem skad masz te sprzeczne informacje. Z jednej strony masz oficjalny urzad, ktory obsluguje DV, a z drugiej "jakas pare znajomych"... Serio traktujesz oba zrodla jako rownorzedne?

UPDATE: Celowe klamstwo w DS-260 jest jedna z bardzo nielicznych metod jakimi mozna sobie sp%$#%yc wygrana. Gratuluje i pozdrawiam znajomych!

Bo może tak chcą by wyjechali.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozszyfrowałam Twój numer, to macie 10 tysięcy z hakiem. Czyli spokojnie możecie wziąć ślub pod koniec czerwca i dopiero potem wysłać wniosek. To jest najprostsza opcja. Być może ci znajomi znajomych, o których mówisz mieli wysoki numer np. 30 tysięcy z hakiem i po prostu nie załapali się na wizy. Wy się załapiecie. Z palcem w nosie :)

A kłamstwo to najgorsze wyjście. Nie zaczynajcie życia w nowym kraju od kłamstwa, bo to może przekreślić Wasze szanse na to nowe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2019 o 16:45, cclaudia napisał:

Dzwoniliśmy do Kentucky - mówią, że nie trzeba się absolutnie spieszyć z wypełnianiem DS-260, że oni dopiero w sierpniu zaczynają sprawdzać zgłoszenia bo na razie ogarniają DV2019 i że na spokojnie po ślubie mamy złożyć wniosek, bo skoro oni sprawdzają wnioski od sierpnia to do tego czasu nie ma znaczenia kiedy złożymy wniosek. Rozmawiałam z inną wylosowaną parą, straszyli że już za późno, że po ślubie nie mamy szans bo oni mają znajomych którzy wygrali poprzednie loterie i wiedzą najlepiej że kto pierwszy ten lepszy. Sugerowali żeby skłamać w DS-260, złożyć je teraz i wpisać czerwcowy termin ślubu. Zastanawiam się co w tej sytuacji zrobić? Emocje sięgają zenitu a informacje z każdej strony sprzeczne. Co myślicie? Składać teraz DS-260 czy czekać i robić to od razu po ślubie? 

Po pierwsze zawsze pisz prawdę we wnioskach. Nie mogę zrozumieć twojego dylematu. Co oznacza kto pierwszy ten lepszy? czy chodzi o to, że w sierpniu zaczną rozpatrywać zgłoszenia od najwcześniej wysłanych (i ktoś kto miał wyższy numer a wysłał wcześniej wniosek to pójdzie pierwszy na rozmowe niż ten co miał niższy numer a wysłał później wniosek) czy będą rozpatrywać osoby z numerem od najniższego wylosowanego i wtedy zobaczą czy ktoś już ma zładowany w systemie wniosek czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miesiąc w visa bulletin https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html pojawiają się (m.in.) odcięcia loteryjne na dany miesiąc. Sukcesywnie wzrastają. Więc to nie jest tak, że ten, kto ma numer 33xxx będzie rozpatrzony wtedy kiedy ten, co ma numer 1xxx. Zakładając, że wyślą w tym samym czasie DS-260 :) Ten, kto ma niższy numer (oczywiście to zależy, co to oznacza "niższy", ale to zobaczymy dopiero we wrześniowym biuletynie, jakie jest planowane odcięcie na pierwszy loteryjny miesiąc, czyli październik) może się nie spieszyć z wysyłaniem DS-260, bo i tak na wizę się załapie.

Nie bardzo wiem, jak to lepiej wytłumaczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...