Skocz do zawartości

Wyjazd osoby nieletniej do Kalifornii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wraz z przyjaciółka chcemy lecieć w styczniu do USA. Ja będę miał 18 lat wiec nie ma problemu natomiast ona 17 lat. Czy mogą być jakieś problemy na granicy? Albo w hotelach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sklecky napisał:

Witam,

wraz z przyjaciółka chcemy lecieć w styczniu do USA. Ja będę miał 18 lat wiec nie ma problemu natomiast ona 17 lat. Czy mogą być jakieś problemy na granicy? Albo w hotelach? 

W wielu hotelach to moze byc problem. Najlepiej zadzwonic przed robieniem rezewacji i zapytac sie. Z tego samego powodu, jezeli na granicy zapytaja sie gdzie bedziecie sie zatrzymywali, to musicie miec odpowiednia odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katlia napisał:

W wielu hotelach to moze byc problem. Najlepiej zadzwonic przed robieniem rezewacji i zapytac sie. Z tego samego powodu, jezeli na granicy zapytaja sie gdzie bedziecie sie zatrzymywali, to musicie miec odpowiednia odpowiedz. 

Powiedzmy, ze znaleźliśmy odpowiedni hotel i tam nie ma problemu. Czy urzędnik na granicy nie bedzie robił problemów z tym że nie ma ukończonych 18 lat? Potrzebna jest jakaś notarialna zgoda rodziców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBP rekomenduje na swojej stronie: „U.S. Customs and Border Protection (CBP) strongly recommends that unless the child is accompanied by both parents, the adult have a note from the child's other parent (or, in the case of a child traveling with grandparents, uncles or aunts, sisters or brothers, friends, or in groups*, a note signed by both parents) stating "I acknowledge that my wife/husband/etc. is traveling out of the country with my son/daughter/group. He/She/They has/have my permission."

Nie musi być notarialne. Większy kłopot to chyba u lekarza jakby (odpukać) coś ci się stało to koledze nie udzielą raczej informacji medycznej i będą domagać się zgody na procedury opiekunów prawnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, katlia napisał:

Stwierdzenie podpisane przez obojga rodzicow to dobry pomysl, jak radzi mcpear.

Chociaz moje dziecko podrozowalo samo miedzynarodowo majac mniej niz 18 lat, i nigdy nie byla pytana o jakikolwiek papier wylatujac z, czy wlatujac do, USA. 

Może dlatego że jest obywatelem USA. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka podróżowała (na polskim paszporcie) sama do Polski w wieku 15 lat. Tego "papierka" oczywiście nie miała. Jedyne miejsce, gdzie chcieli ten dokument to było w Monachium przed wylotem z Europy do USA w strefie tranzytowej, gdzie sprawdzali jej dokumenty (gdzie przyklejają tę małą kolorową naklejkę na paszport) - tam gość pytał ją czy ma pismo od rodziców, że może podróżować sama. Powiedziała, że nie, on coś się skrzywił, coś zaburczał, ale puścił dalej. Stąd zainteresowałem się, że te pisma mogą być potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...