Skocz do zawartości

Staly pobyt po slubie z rezydentem- nowe przepisy?


Alann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, 

 

Zadaje pytanie do mocno zorientowanych w tych sprawach. Doszly mnie sluchy, ze zmienily sie przepisy w ostatnim czasie I po slubie z rezydentem mozna spokojnie starac sie o legalny pobyt na terenie USA do momentu otrzymania papierow. 

 

Czy to jest prawda ? Podobno jest to od niedawna tak wiec moze ktos z Was cos wie na ten temat. 

 

Pozdrawiam 

Alan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alann napisał:

Witam Was, 

 

Zadaje pytanie do mocno zorientowanych w tych sprawach. Doszly mnie sluchy, ze zmienily sie przepisy w ostatnim czasie I po slubie z rezydentem mozna spokojnie starac sie o legalny pobyt na terenie USA do momentu otrzymania papierow. 

 

Czy to jest prawda ? Podobno jest to od niedawna tak wiec moze ktos z Was cos wie na ten temat. 

 

Pozdrawiam 

Alan 

Nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam serdecznie , podepne sie pod temat,  to w takim razie jaka jest procedura jezeli osoba na wizie 6 miesiecznej  wezmie slub z LPR-em  i chce zalegalizowac swoj pobyt  na tej podstawie ,ale nie opuszczajac terytorium US ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BLS napisał:

Witam serdecznie , podepne sie pod temat,  to w takim razie jaka jest procedura jezeli osoba na wizie 6 miesiecznej  wezmie slub z LPR-em  i chce zalegalizowac swoj pobyt  na tej podstawie ,ale nie opuszczajac terytorium US ???

Konsularna w kraju zamieszkania aplikanta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BLS napisał:

Witam serdecznie , podepne sie pod temat,  to w takim razie jaka jest procedura jezeli osoba na wizie 6 miesiecznej  wezmie slub z LPR-em  i chce zalegalizowac swoj pobyt  na tej podstawie ,ale nie opuszczajac terytorium US ???

Nielegalny pobyt/przesiedziana wiza jest wybaczana tylko małżonkom obywateli USA. Małżonkowie LPRów nie mają takich przywilejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kzielu napisał:

Konsularna w kraju zamieszkania aplikanta...

@kzielu  Chyba nie czytasz forum na ktorym jestes administratorem ,albo celowo wprowadzasz ludzi w blad , hmmm zastanawiajace ...

a to watek z panstwa forum ze mozna  zalegalizowac  swoj pobyt  po slubie z LPR-em nie opuszczajac terytorium US :

 

15 minut temu, Joanna30 napisał:

Nielegalny pobyt/przesiedziana wiza jest wybaczana tylko małżonkom obywateli USA. Małżonkowie LPRów nie mają takich przywilejów.

@Joanna30 Ciekawy jestem gdzie doczytalas  w moim poscie o nielegalnym pobycie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BLS napisał:

Bardzo prosze przeczytac watek ktory zacytowalem powyzej ...

Przeczytałam. Praca na wizie/statusie studenckim, o jakim wspomina autorka postu, jest nielegalna. Zresztą sama o tym mówi. Jeśli taki sposób Cię interesuje, to tym bardziej nie mam pytań, ale dziękuję za pouczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Joanna30 said:

Jeśli będziesz w stanie utrzymać legalny status przez cały czas oczekiwania, który może trwać nawet dwa lata, to nie mam pytań.

Obecnie w Visa bulletynie kategoria F2A jest "C" (current) - czyli składając wniosek o petycję I-130 można od razu złożyć AOS z podanie o EAD i AP - w związku z tym w zasadzie utrzymać status trzeba tylko do momentu złożenia podania. F2A jest C chyba już pół roku ale lada Visa bulletin może się to zmienić - warto korzystać z okazji - był tu przypadek chłopaka na forum co ściągnął narzeczoną, wzięli ślub na turystycznej i wystąpili o I-130 i AOS.

Ślubu nie możesz brać przez pierwsze 90 dni pobytu - bo to jest podciągane pod Visa Fraud - jeśli udowodnią Tobie, że wleciałaś z zamiarem ślubu i Zielonej Karty to Ciebie wyrzucą z USA z banem - tak więc uważaj co piszesz w mailach, SMS i mediach społecznościowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...