Skocz do zawartości

Zgłoszenie wyjazdu


marc08

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wyjeżdzając na stałe, zgłaszam wyjazd w urzędzie miasta. To jest proste i szybkie. Ale jest jeszcze kwestia urzędu skarbowego. Z tego co czytałem, muszę złożyć zap-3 informując polski US o wyjezdzie i zmianie miejsca zamieszkania.

Pytanie tylko, co jeśli w stanach będę się co kilka miesiecy przeprowadzac? Będę musial za kazdym razem myslec o polskim urzedzie skarbowym i skladaniu zap-3? Nie da się po prostu jakos z niego wyrejestrowac..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk tylko w tym że i tak będę się musiał rozliczyć z okresu styczeń-maj jako z zarobkow uzyskanych w PL, pomimo tego ze zmieniam rezydencje podatkowa od czerwca (wyjezdzam doslownie pojutrze). Zatem pytanie w jaki sposob poinformowac urzad skarbowy o tym wyjezdzie? Jesli dzis/jutro zloze zap-3 ze wyjezdzam do USA, to bede mogl potem na poczatku przyszlego rok rozliczyc sie z tych styczen-maj 2019 (skoro do czerwca tu mialem zarobki i tu dostane pit)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbowemu musisz powiedziec ze zmieniasz miejsce rezydencji podatkowej i dadza Ci spokoj - inaczej przysla Ci liscik na adres w PL z pytaniem gdzie jest PIT...


Mi nigdy nic nie przyslali :P Ja tylko powiadomilam posredniak jak sie wyrejestrowywalam ze jade za granice a oni z tego co wiem maja system jakis wspolny ze skarbowka to moze sobie przekazali ta informacje. Chociaz szczerze to watpie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marc08 napisał:

Sęk tylko w tym że i tak będę się musiał rozliczyć z okresu styczeń-maj jako z zarobkow uzyskanych w PL, pomimo tego ze zmieniam rezydencje podatkowa od czerwca (wyjezdzam doslownie pojutrze). Zatem pytanie w jaki sposob poinformowac urzad skarbowy o tym wyjezdzie? Jesli dzis/jutro zloze zap-3 ze wyjezdzam do USA, to bede mogl potem na poczatku przyszlego rok rozliczyc sie z tych styczen-maj 2019 (skoro do czerwca tu mialem zarobki i tu dostane pit)?

W przyszlym roku - jak juz sie rozliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patipitts a jak rozliczyłaś ten rok w ktorym przeprowadziłas sie do USA. Rozliczyłas cokolwiek z tego roku z polskim US? Mi w polskim us powiedzieli ze będę musiał rozliczyć ten dochód z PL w PL oraz wykazać (ale nie rozliczyć) dochód z USA (gość tłumaczył ze urząd skarbowy w stanach prześle informacje do polskiego o moich zarobkach w USA z racji umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania). Tak będzie tylko za ten rok w którym sie przeprowadzam czyli 2019. Od 2020 będę juz rozliczać i wykazywać tylko z IRS (nie mając żadnego dochodu w PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49401]Patipitts[/mention] a jak rozliczyłaś ten rok w ktorym przeprowadziłas sie do USA. Rozliczyłas cokolwiek z tego roku z polskim US? Mi w polskim us powiedzieli ze będę musiał rozliczyć ten dochód z PL w PL oraz wykazać (ale nie rozliczyć) dochód z USA (gość tłumaczył ze urząd skarbowy w stanach prześle informacje do polskiego o moich zarobkach w USA z racji umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania). Tak będzie tylko za ten rok w którym sie przeprowadzam czyli 2019. Od 2020 będę juz rozliczać i wykazywać tylko z IRS (nie mając żadnego dochodu w PL)

Nie mialam zadnego dochodu z Polski wiec nic nie rozliczalam, mimo ze sie przeprowadzilam w czerwcu 2017.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...