Skocz do zawartości

Zgłoszenie wyjazdu


marc08

Rekomendowane odpowiedzi

17 hours ago, marc08 said:

Sęk tylko w tym że i tak będę się musiał rozliczyć z okresu styczeń-maj jako z zarobkow uzyskanych w PL, pomimo tego ze zmieniam rezydencje podatkowa od czerwca (wyjezdzam doslownie pojutrze). Zatem pytanie w jaki sposob poinformowac urzad skarbowy o tym wyjezdzie? Jesli dzis/jutro zloze zap-3 ze wyjezdzam do USA, to bede mogl potem na poczatku przyszlego rok rozliczyc sie z tych styczen-maj 2019 (skoro do czerwca tu mialem zarobki i tu dostane pit)?

Miałam tak samo, w 2018 do maja pracowałam w PL, w czerwcu wyjechałam na stałe do usa. Przed wyjazdem zgłosiłam w Skarbowym że się odmeldowuje i bye bye, zmieniłam adres na amerykański żeby mieli w systemie i tyle. Niespecjalnie się tym przejęli :)

w tym roku złożyłam PIT za te zarobki co za 2018 miałam w PL i tyle. Nie zamierzam więcej nic robic w temacie, uważam go za zamkniety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2019 o 06:58, MeganMarkle napisał:

Notabene skarbowy wisi mi do zwrotu nadpłatę, mam nadzieje ze oddadzą skubańce

Mi oddali w miarę szybko. I to na nowe amerykańskie konto. Aż zdziwiona byłam. Ale fakt że wysłałam im ZAP-3 ze wszystkimi nowymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeganMarkle Czyli za ten rok co się przeprowadzilas to w PL rozliczylas tylko ten okres co zarabialas w PL (do czerwca) a jak z IRS? Rozliczalas tylko zarobki od lipca? A te zarobki z PL zadeklarowalas jakos w IRS? 

I w sumie to samo pytanie kieruję jeszcze do @everden :) 

Ja zlozylem ten zap3, wyjechalem, no i bede rozliczac dopiero na poczatku przyszlego roku, ale wole juz teraz spytac i zorientowac sie co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc,

To dopiero przede mną, ale tak: w przyszłym roku będę się rozliczać w IRS wraz z mężem, z tego co zarobimy w 2019r.

Z polskim US będzie łatwiej, bo w PL pracowałam tylko przez styczeń i zarobiłam niewiele, poniżej progu podatkowego. Wyślę pit zerowy i na tym koniec. Wyleciałam w lutym więc nie mam problemu z określeniem rezydencji. 

IRS poinformuję tylko jaką kwotę zarobiłam w PL, bo wiedzieć muszą. Tak samo się przyznam do polskiego konta bankowego, jeśli spytają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...