Skocz do zawartości

Loty krajowe po USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, we wrześniu mam przelot jfk-las Vegas i moje pytanie , jakie są procedury przy lotach krajowych w USA w sensie czy tez są jakieś rozmowy gdzie, z kim  i na jak długo z urzędnikiem czy nie ma czegoś takiego? Gdzieś na yt znalazłem filmik gdzie w rekawie przed wejściem do samolotu stoi pare urzędników i biorą na wyrywki na rozmowę. Dzięki za jakakolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Miszczo1212 said:

Witam, we wrześniu mam przelot jfk-las Vegas i moje pytanie , jakie są procedury przy lotach krajowych w USA w sensie czy tez są jakieś rozmowy gdzie, z kim  i na jak długo z urzędnikiem czy nie ma czegoś takiego? Gdzieś na yt znalazłem filmik gdzie w rekawie przed wejściem do samolotu stoi pare urzędników i biorą na wyrywki na rozmowę. Dzięki za jakakolwiek pomoc.

Losowe kontrole zarowno przy boardingu i jak i zaraz po ladowaniu sie zdarzaja, ale raczej nie sa codziennoscia. Byly ze 2 przypadki opisywane na tym forum i z tego co pamietam byly to loty domestic ( @mcpear jakis kolega na L1 co nie mial dokumentow AFAIR?). Mi osobiscie zdarzylo sie tylko raz i bylo to podczas boardingu lotu ORD-WAW, chcieli GC i pytali ile gotowki wywoze z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Xarthisius napisał:

Jednak jeszcze Alzheimer sie nie rozwinal:

 

Wszystko przed Toba. :D

 

Gdy tu bywalem turystycznie I legitymowalem sie polskim paszportem nikt nie sprawdzal nawet czy mam wize, a latalem nawet na Hawaii.

Ostatnio jednak wiadomo, pomaranczowy udaje ze walczy z nielegalnymi. Zamykaja nawet wlasnych obywateli osadzajac po wygladzie, nie po dokumentach. Kiedys mnie capna bo oczywiscie nie woze ze soba GC, lezy w sejfie. Jeden rzut oka wystarczy, kazdy we nie rozpozna imigranta. :(  Chociaz, kto wie? Na poczatku pobytu w USA, gdy za zakupy placilem karta, bardzo czesto, w 80% przypadkow zyczyli sobie moje ID. Od bardzo dawna juz sie to nie zdarza.

Qrcze, czyzbym az tak sie amerykanoupodobnil?  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, ze nigdy nie wiesz kiedy to pokazujac paszport na lotnisku osoba tam pracujaca zechce Twoje ID....

have u got id ? why ? 

no i wola sobie kogo tam do pomocy ? no i tak sie zaczyna Twoja przygoda...

ajj tam - ponoc zapytanie sie o ID w duzych miastach to jest teraz rasistowskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam sporo po USA na wizie L1 i jeszcze nigdy nie mialem dziwnej sytuacji na lotnisku. Nie widzialem tez nigdy urzednikow przy boardingu.

Procedura wyglada tak, ze jak skanujesz boarding pass przed wejsciem do kontroli bezpieczenstwa to urzednik sprawdza twoja tozsamosc: pierwsza strone paszportu albo prawo jazdy. I z grubsza tyle. 

Niemniej jednak zawsze moga zapytac czy sprawdzic czy masz wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...