Skocz do zawartości

DV 2021


Michal O

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie do konca oficjalne, ale pdf juz jest ;)

Applicants must submit entries for the DV-2021 program electronically at dvlottery.state.gov between noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), Wednesday, October 2, 2019, and noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5), Tuesday, November 5, 2019.

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-English.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W nawiązaniu do informacji dot. podania numeru i daty ważności paszportu głównego aplikanta - czy mamy gdzieś informację zakreślającą wymaganą jego ważność?
Widziałam takie pytania na stronach amerykańskich przedstawicielstw dyplomatycznych ale są one pozostawione (jak na chwile obecną) bez odpowiedzi.

Rozsądek nakazuje odpowiedzieć, że każdy paszport ważny w dniu jego użycia (w tym przypadku wpisania do aplikacji) powinien się kwalifikować - np wg naszych przepisów możemy dziś wyjechać  z PL posługując się paszportem, którego ważność kończy się jutro.

Rozumiem, że wymóg podania tych danych ma zapobiec (zminimalizować) fraud i szkoda, że wprowadzili go tak późno więc być może nie warto zagłębiać się w to zagadnienie...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może trywialne pytanie, ale wolę zapytać, niż zrobić głupotę. Po wypełnieniu wniosku i nacisnięciu Submit wyrzuciło: Ta witryna jest nieosiągalna, odświeżałem stronę już kilkadziesiąt razy i nic nie pomaga, tworzyć nowy wniosek, czy odświeżać stronę, aż do czasu otrzymania numeru? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Levix napisał:

Może trywialne pytanie, ale wolę zapytać, niż zrobić głupotę. Po wypełnieniu wniosku i nacisnięciu Submit wyrzuciło: Ta witryna jest nieosiągalna, odświeżałem stronę już kilkadziesiąt razy i nic nie pomaga, tworzyć nowy wniosek, czy odświeżać stronę, aż do czasu otrzymania numeru? Pozdrawiam.

Dopóki nie otrzymasz numeru potwierdzającego złożenie aplikacji możesz powtórzyć proces.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelniajac wypowiedz @Halyna to z oficjalnego zrodla [1]:

22. How soon after I submit my entry will I receive the electronic confirmation notice? You should receive the confirmation notice immediately, including a confirmation number that you must record and keep. However, the unpredictable nature of the Internet can result in delays. You can hit the “Submit” button as many times as is necessary until a complete application is sent and you receive the confirmation notice. However, once you receive a confirmation notice, do not resubmit your information.

23. I hit the “Submit" button, but did not receive a confirmation number. If I submit another entry, will I be disqualified? If you did not receive a confirmation number, your entry was not recorded. You must submit another entry. It will not be counted as a duplicate. Once you receive a confirmation number, do not resubmit your information.

Ja zawsze powtarzam, ze instrukcja to fajna rzecz. Na prawde warto ja przeczytac.

[1] https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-Translations/DV-2021- Instructions-English.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...