Skocz do zawartości

DV 2021


Michal O

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Robson! napisał:

Ja już musiałem logistycznie ogarnąć paszport i zdjęcia do niego. Nawet odszukałem mój stary paszport wyrobiony jeszcze w gimnazjum :) Jakby ktoś wyrabiał w punktach paszportowych można płacić kartą. 140zł paszport dla os. dorosłej bez żadnych zniżek. Czas oczekiwania do miesiąca... 

 

Złożyłam wniosek o nowy paszport w poniedziałek w Warszawie i dziś był do odebrania. Bez żadnych przyspieszeń/interwencji etc. Zwykła szara osoba z ulicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, cebulion napisał:

Przy próbie zatwierdzenia danych wyskakuje też mi wyskakuje "Ta witryna jest nieosiągalna". Wypełniać teraz od nowa czy może zaczekać kilka godzin?

Możesz próbować do oporu tj do otrzymania confirmation number. Możesz spróbować zmienić przeglądarkę na Chrome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mały ruch w tym roku ( z roku na rok coraz mniejszy).Zdjęcie już mam ( zrobiłem 1 października -mam nadzieje ,że faktycznie mogą być to fotki do 6 miesiecy wstecz bo głupio by było by mnie nie wylosowali przez to ,ze jedne dzień za wcześnie fotkę sobie cyknąłem) .

Wiecie ja trochę strachliwy jestem i przerważliwony co do cyberprzestępczości ale : Nie boicie sie podawać tego numeru paszportu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Łukasz90 said:

Coś mały ruch w tym roku ( z roku na rok coraz mniejszy).Zdjęcie już mam ( zrobiłem 1 października -mam nadzieje ,że faktycznie mogą być to fotki do 6 miesiecy wstecz bo głupio by było by mnie nie wylosowali przez to ,ze jedne dzień za wcześnie fotkę sobie cyknąłem) .

Czyli Twoje zdjecie ma 3 dni, a "dopuszczalne" jest do 180 dni. Od jakiej daty liczysz te 6 miesiecy, ze sie czegokolwiek boisz?

59 minutes ago, Łukasz90 said:

Wiecie ja trochę strachliwy jestem i przerważliwony co do cyberprzestępczości ale : Nie boicie sie podawać tego numeru paszportu? 

Jakie sprawy w Polsce (badz na Swiecie) urzedowe, badz nie, zalatwiasz przy uzyciu numeru paszportu? Zrob sobie liste i zobacz co Ci grozi...

Tak BTW, probowalem w Polsce konto w banku utrzymac, a w wakacje moj dowod osobisty utracil waznosc. Chcialem zmienic na paszport, ale oczywiscie w serwisie sie nie da. Na infolinii Pani powiedziala, ze nie mozna uzyc paszportu jako podstawowego dokumentu. Nie pomogly prosby, grozby, ze polskie prawo mowi, ze paszport tez jest dokumentem potwierdzajacym tozsamosc itp. Nie da sie i juz! Paszport moze byc tylko jako dokument dodatkowy... Na pytanie po co mi dokument dodatkowy skoro nie odblokuje mi to mozliwosci wykonywania przelewow, Pani nie potrafila odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz90 napisał:

Zdjęcie już mam ( zrobiłem 1 października -mam nadzieje ,że faktycznie mogą być to fotki do 6 miesiecy wstecz bo głupio by było by mnie nie wylosowali przez to ,ze jedne dzień za wcześnie fotkę sobie cyknąłem) .

Te 6 miesięcy wstecz liczy się od daty w której tego zdjęcia gdzieś używasz. Czyli jeśli przystępujesz do loterii do zdjęcie ma być zrobione nie wcześniej niż data wysłania loteryjnego losu minus 6mcy. Jak wygrasz w loterii zieloną kartę poproszą Cię o  zdjęcie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Xarthisius said:

Tak BTW, probowalem w Polsce konto w banku utrzymac, a w wakacje moj dowod osobisty utracil waznosc. Chcialem zmienic na paszport, ale oczywiscie w serwisie sie nie da. Na infolinii Pani powiedziala, ze nie mozna uzyc paszportu jako podstawowego dokumentu. Nie pomogly prosby, grozby, ze polskie prawo mowi, ze paszport tez jest dokumentem potwierdzajacym tozsamosc itp. Nie da sie i juz! Paszport moze byc tylko jako dokument dodatkowy... Na pytanie po co mi dokument dodatkowy skoro nie odblokuje mi to mozliwosci wykonywania przelewow, Pani nie potrafila odpowiedziec.

Możesz napisać jaki to bank? Muszę sobie zapisac by in nigdy nie powierzać kasy, skoro tak durne podejście mają <facepalm>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MeganMarkle napisał:

Możesz napisać jaki to bank? Muszę sobie zapisac by in nigdy nie powierzać kasy, skoro tak durne podejście mają <facepalm>

Nie tyle bank co niedouczona panienka z okienka. Będąc teraz w Polsce, w sadzie wylegitymowalem sie (swiadomie) niewaznym od roku DO. Wypatrzyli, z drugiej kieszeni (bylem przygotowany) wyjąłem paszport i bylo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...