Skocz do zawartości

DV 2021


Michal O

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Też chodziłem do fotografa przez długie lata. Teraz wolę nauczyć się czegoś nowego i zaoszczędzić kilka PLN.

13 godzin temu, mcpear napisał:

Bo trzeba zrobić zdjęcie kwadratowe. Albo przyciąć do kwadratu ...

W programie do obróbki zdjęć mam do wyboru różne proporcje obrazu. Kwadrat to będzie 1:1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zmniejszyć - używaj skalowania, np. GIMP albo Photoshop.

Druga sprawa, co do narzędzia od US - ono nie robi takiej masakry z fotkami, które nie są przesadnie za duże (użyj np. fotek w okolicach 1k pikseli, a nie takie prosto z telefonu). Jeśli wrzucisz typową fotografię prosto z komórki, to najpewniej będzie to tragedia w końcowym rezultacie :).

 

(przykładowo Photoshop - Image - Image size... i zaznaczona opcja "do not constrain aspect ratio", bo to jej brak robi rozciąganie)

 

W przypadku cięcia do kwadratu (ale to lepiej dać zrobić narzędziu od US) - Crop tool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SuperTraveller nie musisz używać jakiś rozbudowanych programów, najwazniejsze jest zdjecie zrobione w kwadracie w rozdzielczosci wiekszej lub rownej 600/600, jak masz zdjecie prostokatne to nie wyjdzie co juz to zdjecie w kwadrat, zmienic rozdzialke mozesz w paincie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wymagania znam, to nie jest moja pierwsza loteria ;)

Zwyczajnie to ustawienie proporcji przysporzyło mi trochę problemów. Ustawiłem na 1:1, umożliwiło to ustawienie rozdzielczości na 600x600 i zdjęcie nie wygląda na zniekształcone, więc chyba wszystko jest w porządku. Teraz pozostaje już tylko zaaplikować ten 8 czy 9 raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2019 o 17:40, MiL999 napisał:

Tak się zastanawiam na ile to jest faktycznie loteria. Czy ktoś bardziej wykształcony z lepszym zawodem może mieć większe szanse na "wylosowanie"?

 

A gdzie masz punkt by wpisać zawód?  Jest tylko wykształcenie, nawet nie ma jaka szkoła jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Witajcie, właśnie ogarnąłem, że w tegorocznej edycji DV2021 trzeba paszport. Mam ważny do września 2021- jak myślicie będzie bez problemu? Zaskoczyło mnie to, a na wyrobienie nowego nie załapię się bo trwa to miesiąc, zresztą urząd nie wiem czy zgodziłby się skoro mam ważny. Jak myślicie? Ile ma być ważny? Wiem, że mam prawie ważny 2 lata, ale edycja 2021, więc może być zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nomad napisał:

Hej.

Witajcie, właśnie ogarnąłem, że w tegorocznej edycji DV2021 trzeba paszport. Mam ważny do września 2021- jak myślicie będzie bez problemu? Zaskoczyło mnie to, a na wyrobienie nowego nie załapię się bo trwa to miesiąc, zresztą urząd nie wiem czy zgodziłby się skoro mam ważny. Jak myślicie? Ile ma być ważny? Wiem, że mam prawie ważny 2 lata, ale edycja 2021, więc może być zamieszanie.

Po co nowy. Czy w instrukcji jest napisane ile ma byc ważny? Nie? To znaczy że ma być ważny w momencie rejestracji. Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nomad napisał:

Hej.

Witajcie, właśnie ogarnąłem, że w tegorocznej edycji DV2021 trzeba paszport. Mam ważny do września 2021- jak myślicie będzie bez problemu? Zaskoczyło mnie to, a na wyrobienie nowego nie załapię się bo trwa to miesiąc, zresztą urząd nie wiem czy zgodziłby się skoro mam ważny. Jak myślicie? Ile ma być ważny? Wiem, że mam prawie ważny 2 lata, ale edycja 2021, więc może być zamieszanie.

Paszport ma być ważny w momencie wypełniania wniosku. Twój jest ważny jeszcze prawie dwa lata. Bez stresu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...