Skocz do zawartości

DV 2021


Michal O

Rekomendowane odpowiedzi

^^^

Wiesz, generalnie i tak ci co wygrają w loterii w przeciągu bardzo krótkiego czasu znajdują pracę, więc często będą ją mieli już nagraną od razu po przylocie.

Ponadto - dla tych co nie będą mieli tego szczęścia, zapewne podstawowy pakiet nie będzie drogi, a później w razie potrzeb po uzyskaniu pracy go sobie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, Valaya napisał:

Nie rozumiem zamieszania - jeśli ktoś zamierza osiedlić się w kraju, w którym de facto nie istnieje publiczna służba zdrowia to chyba zdaje sobie sprawę z jej kosztów, nieprawdaż?

Poza tym wg wyliczeń z linku : https://www.visitorscoverage.com/visitor-health-insurance/quotes/ :

Najdroższe ubezpieczenie Patriot America Plus na rok dla 2 dorosłych osób, coverage limit 1 mln USD (per person), deductible 0, Acute onset of Pre-Existing Conditions  = 4300 USD.
Więcej mi NFZ zabiera rocznie i nic z tego nie mam... Mój mąż płaci jeszcze więcej więc razem oddajemy parokrotność tej kwoty do NFZ.
W PL opłacam dodatkowo prywatną opiekę w jednej z sieci aby zapewnić rodzinie dostęp do specjalistów "na teraz" a nie za "niewiadomo ile".


Edit: Jest jeszcze o 500 USD droższy program Platinum z coverage do 2 mln USD ale w sumie nie rozumiem jak należy rozumieć rezydenturę  :

"(...)Please note that :

Not Available for Addresses from the Following US States: Maryland (MD).

Not available if Home Country/Country of Residences are: United States (USA).

Not available for Citizens of: Botswana (BWA), Gambia (GMB), Ghana (GHA), Niger (NER), Nigeria (NGA) & Sierra Leone (SLE).
(...)"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalam sie jeszcze z 0 deductible ale az tak sie nie rozgladalam. Teraz 4300 miesiecznie? 4300×12=51,600 gdzie niektóre rodziny zarabiaja 50-60tys rocznie. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Nie każdego stać na taki wydatek. 

Ciezko mi uwierzyć ze mowa o 4300 rocznie, bo moje chyba kosztuje kolo tys miesięcznie z chyba 10tys ded.na rodzine. I jeszcze nalezy dodać do tego, kto jest w network i gdzie mozna sie udac a nie tam gdzie nam sie chce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelasia napisał:

Nie spotkalam sie jeszcze z 0 deductible ale az tak sie nie rozgladalam. Teraz 4300 miesiecznie? 4300×12=51,600 gdzie niektóre rodziny zarabiaja 50-60tys rocznie. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Nie każdego stać na taki wydatek. 

Ciezko mi uwierzyć ze mowa o 4300 rocznie, bo moje chyba kosztuje kolo tys miesięcznie z chyba 10tys ded.na rodzine. I jeszcze nalezy dodać do tego, kto jest w network i gdzie mozna sie udac a nie tam gdzie nam sie chce.  

To kwota za polisę rocznie za całą rodzinę. Zachęcam do wyliczeń aby nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje ;)
https://www.visitorscoverage.com/?utm_source=Affiliate&utm_campaign=VC_Affiliate


Tu są polisy dla zielono kartowców :
https://www.visitorscoverage.com/green-card-health-insurance/plans/

I też jest tam ten plan...

Edit: w PL tez mam tylko opiekę zdrowotną w sieci ;) zarówno NFZ - tylko w placówkach posiadających umowę z NFZ i tylko jeśli jest limit przyjęć, jak i w prywatnej sieci - też tylko u nich.

Edit2 : wklejam print screen - nie daje się inaczej skopiować:

medical_przyklad1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś w ogole popelnił taki błąd w historii, ale wypełniając to zgłoszenie chyba z 20 razy finalnie w pośpiechu wpisałem odwrotnie imię i nazwisko i akurat to zgloszenie przeszło... Jak rozumiem to koniec przygody w tym roku? Poprawić zgłoszenia nie mogę, a ponowne i tak zostanie uznane za duplikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fibrared napisał:

Nie wiem czy ktoś w ogole popelnił taki błąd w historii, ale wypełniając to zgłoszenie chyba z 20 razy finalnie w pośpiechu wpisałem odwrotnie imię i nazwisko i akurat to zgloszenie przeszło... Jak rozumiem to koniec przygody w tym roku? Poprawić zgłoszenia nie mogę, a ponowne i tak zostanie uznane za duplikat?

Leć do Sądu zmienić dane :)

A serio - IMHO ponowne zgłoszenie MOŻE zostać odebrane jako duplikat albo co gorsza FRAUD (bo kombinujesz...) i w tym wypadku przekreślisz swoje szanse kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fibrared napisał:

Nie wiem czy ktoś w ogole popelnił taki błąd w historii, ale wypełniając to zgłoszenie chyba z 20 razy finalnie w pośpiechu wpisałem odwrotnie imię i nazwisko i akurat to zgloszenie przeszło... Jak rozumiem to koniec przygody w tym roku? Poprawić zgłoszenia nie mogę, a ponowne i tak zostanie uznane za duplikat?

generalnie gdybyś się walnal w dacie urodzin  zamienił dzień z miesiącem jesli dałoby radę to byłby grubszy problem, tutaj pewnie da się odkręcić bo teoretycznie dane są w pełni  "poprawne". Natomiast chyba na tym etapie nie ma się co martwić, ja zobaczysz selected to dopiero wtedy trzeba będzie myśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...