Skocz do zawartości

Rozmowa z konsulem - brak wcześniejszej wizyty w USA


Rocket128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar ubiegać się o zieloną kartę i rozważając najlepszy scenariusz zastanawia mnie czy fakt, że nigdy wcześniej nie byłem w Stanach może mieć wpływ na jej wynik? Słyszałem, że takie pytanie może paść podczas rozmowy.

Jak wam się wydaje, jakie są wasze odczucia wrażenia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Rocket128 said:

Witam,

Mam zamiar ubiegać się o zieloną kartę i rozważając najlepszy scenariusz zastanawia mnie czy fakt, że nigdy wcześniej nie byłem w Stanach może mieć wpływ na jej wynik? Słyszałem, że takie pytanie może paść podczas rozmowy.

Jak wam się wydaje, jakie są wasze odczucia wrażenia na ten temat?

Pytania o wczesniejsze wizyty padaja po to, zeby np. sprawdzic czy nie zlamales prawa imigracyjnego. Podrozowanie do USA nie jest warunkiem koniecznym do ubiegania sie o zielona karte. Bardziej skup sie na spelnieniu wszystkich warunkow w kategorii w ktorej aplikujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Rocket128 said:

Rozumiem i cieszy mnie ta odpowiedź. Zadałem to pytanie gdyż trochę się obawiałem czy dla konsula nie będzie to 'śmieszne', że ktoś kto nigdy nie był w stanach stara się o pobyt na dłuższy okres czasu.

Konsul z tego powodu Cię nie skreśli na pewno. Aczkolwiek owszem, jest to dość dziwne i mało logiczne IMHO by starać się o stały pobyt w kraju w którym się nawet raz nie było... ale to tylko moja prywatna opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MeganMarkle napisał:

Konsul z tego powodu Cię nie skreśli na pewno. Aczkolwiek owszem, jest to dość dziwne i mało logiczne IMHO by starać się o stały pobyt w kraju w którym się nawet raz nie było... ale to tylko moja prywatna opinia :)

przeciez setki tysiecy ludzi na calym swiecie mysli o pobycie w usa nie bedac tam ani razu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...