Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

nawet jak nie ma dużego wpływu to nie znaczy że można o tym nie wspominać jeśli o to pytają. tutaj dużo ludzi pisało że wypełnia się formularze na podstawie prawa amerykańskiego a nie polskiego. coś co w PL jest zatarte to w USA nie a coś co może nie być aresztem w PL to może nim być tam. dlatego pytam o odpowiednik mojego przypadku według tamtego prawa a nie o to czy ma to duży wpływ na uzyskanie wizy. dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pokrewny temat: od 1 stycznia 2024 wchodzi w życie obowiązek ETIAS na wjazd do UE dla tych krajów, które mają wjazd bezwizowy, także dla obywateli USA. Wiem że są wśród nas tacy, których polski paszport iest od dawna nieważny. Koszt ok. $8. Załatwia się podobnie jak ESTA na wjazd do USA. 

 

https://www.etias.org/etias-requirements/american-citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuneli na polowe 2025 https://travel-europe.europa.eu/etias/what-etias_en

A ile juz widzialam paniki i / lub oburzenia w komentarzach niektorych Amerykanow... (ktorzy w wiekszosci nawet nie czytali na jakich zasadach to bedzie dzialac ale i tak sie oburzaja jak to im maja kazac placic... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Przesuneli na polowe 2025 https://travel-europe.europa.eu/etias/what-etias_en

A ile juz widzialam paniki i / lub oburzenia w komentarzach niektorych Amerykanow... (ktorzy w wiekszosci nawet nie czytali na jakich zasadach to bedzie dzialac ale i tak sie oburzaja jak to im maja kazac placic... )

Rzeczywiście! Zostałem wprowadzony w błąd.

Amerykanie nie wiedzą nic o ESTA, która obowiązuje od lat, kosztuje dwa razy tyle i trzeba robić co dwa lata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/27/2020 at 8:19 PM, Jo-asia said:

Witam,

chcialam podzielic sie moim doswiadczeniem z ESTA - po dwoch wczesciejszych odmowach wizy w londynie, ESTA przyszla pozytywna:)

sory że odkopuję stary wpis ale czytam cały topic związany z doświadczeniem z estą bo myślę o wyjeździe wakacyjnym do USA. czy to oznacza że jak ktoś mieszka i pracuje za granicą ale ma paszport PL to z góry ma mniejsze szanse na estę niż jakby pracował i mieszkał w PL? czy to ogólny problem czy tylko dotyczy Polaków mieszkających w UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie - wybieram się do USA, złożyłem wniosek o ESTA, został rozpatrzony pozytywnie. Mam zgodę na wjazd ważną dwa lata. Dopiero jednak po złożeniu wniosku i otrzymaniu decyzji zacząłem się zastanawiać nad pewną rzeczą - 14 lat temu miałem pewną przygodę z prawem, dokładnie chodziło o wykroczenie karno-skarbowe (lub też przestępstwo karno-skarbowe, nie pamiętam, było to dawno temu, musiałbym sprawdzić w papierach). Została na mnie nałożona tylko kara grzywny, dawno ją spłaciłem, temat zamknięty kilkanaście lat temu. Sprawa dawno zatarta. Wg prawa jestem osobą niekaraną.

We wniosku wpisałem, że karany nie byłem, zupełnie wyleciał mi z głowy ten epizod sprzed kilkunastu lat.

Czy skoro dostałem ESTE to znaczy, że nie będzie problemu po przylocie na lotnisku? Jak rozumiem ESTA sprawdza karalność, skoro dostałem zgodę to chyba urzędnik na lotnisku nie ma dostępu do jakiejś bardziej szczegółowej bazy danych? A nawet jeśli ma to czy może robić problem? Nawet jeśli przedstawię rezerwację hotelową i wykupiony bilet powrotny za tydzień od daty przylotu i wytłumaczę, że to było drobne wykroczenie i miało miejsce tak dawno temu, że o tym zapomniałem i nie wpisałem tego we wniosku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...