Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Pomponik said:

A czemu Ci odmówili wizy?

Polecam na przyszlosc zerknac kiedy dany post byl napisany. Uzytkownik ktorego cytujesz nie byl obecny na forum od 2 lat, a jego post jest z roku 2019. Wiec, szanse na to czy ci odpowie sa raczej male. :)

A tak poza tym - w wiekszosci przypadkow odmowy wizy B2 wynikaja ze "slabych zwiazkow z Polska". Jest to dosc szerokie stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chcialabym was zapytac, serio juz nie wiem czy w mojej sytulacji warto starac sie o wize...

Podczas koronawirusa przesiedzialam wize turystyczna o 6 miesiecy i 30 dni. Mialam zakaz wjazdu na 3 lata.

3 lata juz minely a ja dostalam odmowe wczoraj. Urzedniczka nic mnie nie pytala, jedynie co roobilam podczas koronawirusa, powiem wam szczerze, ze to byl najgorszy czas dla mnie, siedzialam w domu i balam sie leciec...

 

Odmowiono mi wizy, Pani byla nieuprzejma.

Rozwiodlam sie z mezem , mam prace ale nie mam rodziny ani kredytu. Wolny i szczesliwy czlowiek.

CZY Warto sie starc ponownie? Jak przekonac urzednika?

Mam w NY znajomych i bardzo chce ich odwiedzic, moja ciocia tez jest coraz starsza i chcialabym ja zobaczyc.

 

Jakies rady z Waszej strony? 

 

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiedzialas wize o 7 miesiecy... w tym czasie tylko siedzialas w domu? Jak sie utrzymywalas? Konsul na pewno pomyslal ze rowniez pracowalas nielegalnie.

Loty do Polski tez praktycznie normalnie funkcjonowaly...

Wedlug mnie nie warto sie starac. Chyba sie juz możesz pozegnac z mozliwoscia otrzymania wiz nie imigracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, anxipanxii said:

(...) Wolny i szczesliwy czlowiek. (...)

Możesz żyć i pracować w dowolnym kraju świata. Nic Ciebie z Polską nie trzyma - To nie jest najlepszy profil dla kogoś kto stara się o wizę turystyczną.

Na wizę turystyczną praktycznie nie masz szans na bardzo długo. Przesiedziana wiza zostanie z Tobą w papierach dożywotnio. Nikt nie wierzy, że będąc w USA przez ponad 12 miesięcy nie podjęłaś nielegalnie pracy

Koniec bana oznacza tylko to, że jakbyś się starała o wizę imigracyjną (czyli na wyjazd do USA na stałe) przez sponsorowanie rodzinne (małżonka) lub przez loterię albo pracodawcę to nie dostaniesz odmowy

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

dzień dobry, jestem nowy na tym forum i chciałabym się dowiedzieć czy osoba która w przeszłości miała mandat karny za art. 55 /kąpiel w miejscu zabronionym/ może zaznaczyć NIE w eście w pytaniu o areszt lub karalność? Tam mówią o serious damage albo harm gdzie myślę że w moim przypadku było to głupie ale nie serious... czy takie mandaty karne to według prawa USA conviction? jest jakiś odpowiednik? dodatkowo byłem wtedy zawieziony na komendę żeby mnie wylegitymować a na komisariacie dali mi mandat i mogłem potem pójść. czy to areszt według prawa amerykańskiego? jeśli tak jest i trzeba to zaznaczyć w aplikacjach jako areszt to ok ale co zrobić jeśli nie ma się dokumentów do okazania w ambasadzie na to bo tutaj w Polsce nie było to uznane za areszt i nigdy takie dokumenty nie powstały? dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...