Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kuman napisał:

Nie jest taki szczelny. Znam 2 przypadki gdzie ludzie byli w USA i przesiedzieli wizyt wiele lat. Oboje dostali zgodę Esta mimo tego iż we wniosku zaznaczyli ze NIE przesiedzieli wizy. Pierwszy wypełniał este 11 lat po powrocie, drugi jakieś 2-3 lata po powrocie. Ten pierwszy był już w USA 2 razy i planuje w najbliższym czasie lecieć jeszcze wiele razy ( leczenie ). Drugi nigdzie nie próbował wlecieć. Oczywiście piszę to tylko jako ciekawostkę. 
Pozdrawiam i wszystkim życzę „zielonego światła” na wylot do USA. 

To rozważania teoretyczne, wiadomo że ostatecznie pozwolenie na wjazd zależy tylko mi wyłącznie od urzedu imigracyjnego na granicy.

"Pierwszy", jemu ban na który zasłużył po 10 latach minął. Swoją obecną  postawą zasłużył na zaufanie i dlatego to wpuszczają. 

"Drugi" - "zainwestowal" 14 dulary aby przekonać się że system ESTA można oszukać ale nie zaryzykował weryfikacji na granicy jak dotąd. Monitoruj proszę sprawę i daj znać czy wjazd do USA się powiódł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xarthisius napisał:

No jak zaznaczyl, ze nie przesiedzial wizy, to jego postawa raczej nie powinna wzbudzac zaufania...

Najwyraźniej imigracyjnemu na lotnisku kończyła się szychta i był umówiony z kumplami na piwo po robocie. Ten raz "nie zauważył" i wpuścił. Tym samym "pierwszy" dostał możliwość wykazania się a jesli na leczenie "miał papiery" toć oni w końcu takimi lobuzami nie są. Dadzą zarobić amerykańskim lekarzom. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, andyopole napisał:

Najwyraźniej imigracyjnemu na lotnisku kończyła się szychta i był umówiony z kumplami na piwo po robocie. Ten raz "nie zauważył" i wpuścił. Tym samym "pierwszy" dostał możliwość wykazania się a jesli na leczenie "miał papiery" toć oni w końcu takimi lobuzami nie są. Dadzą zarobić amerykańskim lekarzom. :D 

Wydawało by się, że wszystko jest w systemie i nic nie umknie ich uwadze. Generalnie leczenie ma trwać dłuższy czas i mają latać do USA cyklicznie co jakiś czas przez wiele miesięcy/lat. W obawie przed kolejnym pandemicznym wstrzymaniem podróży do Stanów, po powrocie z pierwszego wyjazdu wybrali się po wizę. Wszystko trwało kilka minut, oczywiście wszyscy dostali wizy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hejka kochani, wiec mama aplikowała o este i dostala approval ale się okazało, że wybrala zly miesiąc urodzenia. No wiec czyatalam, że daty urodzenia nie da się poprawić i trzeba nowy wniosek złożyć. Ale jak probuje to zrobić, to mi wyskakuje, ze jest aktualny wniosek na ten numer paszportu i nic mi nie pozwala zmienić. Jak sie za to zabrać? Ktoś coś? Dzieki z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, SanFrancisco napisał:

Czy można przyjechać na ESTA odwiedzić znajomych i w tym czasie pracować zdalnie dla polskiej firmy? Czy może być to uznane za słabe więzi, skoro praca nie wymaga stałej obecności w Polsce?

Stara żołnierska zasada: żołnierz nie pytany, nie odpowiada.

Nikomu się tym nie musisz chwalić. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Opowiem swoją historię. Może komuś się przyda.

W 2019 r dostałam odmowę wizy. Powodem było, jak to Pani Konsul powiedziała, że mało podróżuję. Obstawiam też, że za krótko pracowałam - 7-8 miesięcy. W styczniu tego roku aplikowałam o ESTA, zaznaczyłam, że miałam odmowę i autoryzację odrzucono. Umówiłam się do Ambasady, rozmowę miałam w marcu, przed Ambasadą około 100 Ukraińców stało. Trochę się wystraszyłam, że będę cały dzień w kolejce stać. Ale poszłam sobie na początek. Nikt nic nie mówił i po 20 minutach weszłam. Wiza przyznana na 10 lat. Dziś przyszedł paszport.

Pozdrawiam ;)

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...