Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

18 minutes ago, bartek_p2 said:

Ważne ze kasa się zgadza ;) Tak tez uważam ale robię wcześniej rozpoznanie tematu. Zastanawia mnie tylko czy COVID ma obecnie jakis wpływ na wydawanie wiz.

 

Ma spory wplyw. Ale o ESTA mozna aplikowac. Tylko poki co nie mozna na ESTA wleciec. Nie wiadomo kiedy USA zniesie ban dla turystow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...

Dzień dobry,

czy ktoś w ostatnim czasie składał wniosek o ESTA, po wcześniejszej odmowie wizy w ambasadzie, i może podzielić się swoim doświadczeniem. Czytałam w tym wątku, że wcześniejsze odmowy, wcale nie oznaczają, że na 100% wniosek o ESTA zostanie negatywnie rozpatrzony. Może ktoś ma podobne doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ania Wach napisał:

Dzień dobry,

czy ktoś w ostatnim czasie składał wniosek o ESTA, po wcześniejszej odmowie wizy w ambasadzie, i może podzielić się swoim doświadczeniem. Czytałam w tym wątku, że wcześniejsze odmowy, wcale nie oznaczają, że na 100% wniosek o ESTA zostanie negatywnie rozpatrzony. Może ktoś ma podobne doświadczenie?

Poczytaj wcześniejsze wpisy. Jeśli dobrze pamiętam to ktoś o takiej sytuacji wspominał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andyopole napisał:

Poczytaj wcześniejsze wpisy. Jeśli dobrze pamiętam to ktoś o takiej sytuacji wspominał. 

Tak, przeczytałam cały wątek :) i zastanawiałam się czy może ktoś jeszcze, oprócz osób wypowiadających się, miał może podobną sytuację czy może to były jedynie pojedyńcze przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ania Wach napisał:

Tak, przeczytałam cały wątek :) i zastanawiałam się czy może ktoś jeszcze, oprócz osób wypowiadających się, miał może podobną sytuację czy może to były jedynie pojedyńcze przypadki.

Wiedza ta jest dosc powszechna wiec tylko rozrzutni decydowali sie na "sprawdzenie" czy system jest czujny a system po zaznaczeniu ze kiedykolwiek byla "odmowa wizy" z automatu kieruje na osobista wizyte do Konsulatu ze $160 w garsci.  Zawsze to cale "czetyry dulary", ktore mozna stracic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

23 minuty temu, andyopole napisał:

Wiedza ta jest dosc powszechna wiec tylko rozrzutni decydowali sie na "sprawdzenie" czy system jest czujny a system po zaznaczeniu ze kiedykolwiek byla "odmowa wizy" z automatu kieruje na osobista wizyte do Konsulatu ze $160 w garsci.  Zawsze to cale "czetyry dulary", ktore mozna stracic. ;)

Nie o dolary chodzi :) ale "wyłapanie" dlaczego jedni dostają ESTA mimo wcześniejszych odmów w ambasadzie, a inni nie. Ja mogę tylko podzielić się sprawdzoną informacją bliskiego znajomego, który miał dwukrotnie odmówioną w ambasadzie wizę, wypełniając wniosek o ESTA "zapomniał" się do tego przyznać i dostał ESTA. Lądując w USA, poszedł na dodatkową kontrolę i udało mu się przekonać oficera, że jego podróż jest tylko turystyczna i go wpuścili mimo jego "zapominalstwa" :) Poinstruowało go jednak aby złożył ponownie wniosek o ESTA już poprawnie. Po powrocie wypełnił ponownie, już "pamiętając" o wcześniejszych odmowach i UWAGA dostał ESTA.

Edytowane przez Ania Wach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...