Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, mcpear napisał:

Pierwsza ofiara posła Marka Suskiego, który stwierdził, że ruch bezwizowy to duża ulga dla Polaków nielegalnie przebywających w USA a którzy nie mogą odwiedzić Polski. Po wprowadzeniu ruchu bezwizowego mogą oni spokojnie wrócić do Polski na krótko wiedząc, że już nie potrzebują wizy aby wrócić do USA. (nie mogę znaleźć linka - była to wypowiedź jeszcze sprzed otwarcia ruchu wizowego) - ktoś mu uwierzył a teraz wyzywa, że to ściema. Jeden podatnik w Polsce więcej ;)

Proszę bardzo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2020 o 17:40, cee napisał:

"Przy rejestracji w systemie powinniśmy posiadać bilety powrotne lub na dalszą część wyjazdu z datą opuszczenia Stanów."

Serio emoji848.png bilet kupujemy najpierw ? emoji2359.png

 

 

Esta ważna jest dwa lata, trzeba mieć kupione na  całe dwa lata jeśli planujesz więcej wyjazdów w okresie jej trwania. 

;):D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moje postanowienie noworoczne to to zeby wyrobic rodzicom WIZY! Oboje rodzice dostali odmowy wiz w 2015. Moj brat ma 35 lat ma wlasny biznes w Anglii, nigdy nie skladal podania o wize.  Jak bede skladal o ESTA to zloczyc :

  1.  Group dla wszystkich (brat mama i tata)
  2. Group, najpierw Tylko mama i brat.
  3.  Czy niech mam sama zlozy a brat odzielnie (nawet jak maja zamiar przyleciec razem)

Co sie zmeinilo od 2015 kiedy dostali oboje odmowy 

  •  2015 Tata pracowal jako kierowca, mama byla na bezrobotnym. ja bylem rezydentem 
  • 2020 oboje sa na emeryturze. ja jestem obywatelem USA

Mysle ze brat dostanie bez zadnego problemu, jezeli chodzi o rodzicow to nie tak sie nie nastawiam, juz nawet mialem z nimi rozmowe ze na 95% beda musieli jechac do Warszawy 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Przedstawie moje doświadczenie - niestety bolesne ..z ESTA

Byliśmy w stanach 7 lat ( wjazd legalny przesiedzenie wizy) wróciliśmy do PL odczekaliśmy 10  letni zakaz który we wrześniu 2019 powinien się zakonczyć 

parę dni temu złożylam wniosek ( zaznaczając oczywiście ze byłam dłużej niż pozwalało to prawo) i niestety 4 minuty i odmowa - nic nie dało odczekanie 10 lat - nie wiem czy wycieczka do ambasady ma sens i czy ewentualnie pozniej na lotnisku nie będzie szybkiego powrotu .

To takie moje niemiłe doświadczenie którym sie z Wami dziele .

Pozdrawiam Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie ma nic wspolnego z drugim. To, ze sie odczekalo czas nie znaczy, ze przesiedzienie zostalo wymazane. Wize sie przesiedzialo i to nie pare miesiecy ale pare dobrych lat, to oczywiste ze ESTA nie zostanie zatwierdzona. W ambasadzie wize moga dac, choc szczerze mowiac, raz ich oszukaliscie to pewnie juz wam nie zaufaja, ze tym razem wrocicie na czas. Moim zdaniem szanse sa znikome, choc kto wie co konsulowi siedzi w glowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olaolaola1 napisał:

Dzień dobry wszystkim,

Przedstawie moje doświadczenie - niestety bolesne ..z ESTA

Byliśmy w stanach 7 lat ( wjazd legalny przesiedzenie wizy) wróciliśmy do PL odczekaliśmy 10  letni zakaz który we wrześniu 2019 powinien się zakonczyć 

parę dni temu złożylam wniosek ( zaznaczając oczywiście ze byłam dłużej niż pozwalało to prawo) i niestety 4 minuty i odmowa - nic nie dało odczekanie 10 lat - nie wiem czy wycieczka do ambasady ma sens i czy ewentualnie pozniej na lotnisku nie będzie szybkiego powrotu .

To takie moje niemiłe doświadczenie którym sie z Wami dziele .

Pozdrawiam Ola

Odczekanie bana daje tylko tyle, że możesz się starać o WIZĘ.

ESTA (najprawdopodobnie już na zawsze) dla Ciebie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Olaolaola1 said:

Dzień dobry wszystkim,

Przedstawie moje doświadczenie - niestety bolesne ..z ESTA

Byliśmy w stanach 7 lat ( wjazd legalny przesiedzenie wizy) wróciliśmy do PL odczekaliśmy 10  letni zakaz który we wrześniu 2019 powinien się zakonczyć 

parę dni temu złożylam wniosek ( zaznaczając oczywiście ze byłam dłużej niż pozwalało to prawo) i niestety 4 minuty i odmowa - nic nie dało odczekanie 10 lat - nie wiem czy wycieczka do ambasady ma sens i czy ewentualnie pozniej na lotnisku nie będzie szybkiego powrotu .

To takie moje niemiłe doświadczenie którym sie z Wami dziele .

Pozdrawiam Ola

Zależy o jaką wizę chcesz się starać. Jak o turystyczną to szanse masz dużo mniejsze niż normalnie. Zakończony ban nie oznacza, że wpuszczą Ciebie turystycznie do USA. Oznacza, że nie masz zakazu wjazdu tylko i wyłącznie. Ale jakbyś miała męża Amerykanina,, albo wylosowała zieloną kartę to zapewne wizę teraz po odsiedzeniu bana byś dostała wizę IMIGRACYJNĄ bez problemu. Tutaj nie należy wiązać tego z ESTA. Przesiedzenie wizy (w twoim przypadku o 7 lat) będzie rzutowało dożywotnio na Twoje prośby o wizę nieimigracyjną. Podczas starania się o wizę nieimigracyjną konsul będzie sprawdzał czy Twoje powiązanie z Polską jest znacząco silniejsze niż to co było wtedy gdy dostałaś wizę przesiedzianą. Jest to samodzielna i uznaniowa decyzja konsula. Wielu mówi, że w przypadku przesiedzianej wizy należy kilka razy się zastanowić czy wracać. Aczkolwiek alternatywa jest iście diabelska. Albo siedzisz nielegalnie w USA dożywotnio bez prawa wyjazdu i z lękiem (mniejszym lub większym), że Ciebie złapią,  albo wracasz do Polski i być może już nigdy nie będzie Tobie dane odwiedzić USA - dla ludzi, którszy przesiedzieli 7 lat w USA i zostawili tam kawałek serca / duszy / wspomnień to dość drakońska kara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...