Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, andyopole said:

To prawda. Trzeba by jednak sprawdzic jak wygladaja numery paszportow w roznych krajach. Wielopaszportowcy, popatrzcie na swoje paszporty. Czy wszedzie maja tak jak w polskim paszporcie dwie litery i szesc (?) cyferek czy roznie?

Co bedzie gdy Polak majacy rowniez niemiecki paszport bedzie wypelnial ESTA z jego uzyciem a format numeru w nim jest rozny od polskiego? Tutaj nawet najbardziej uczynny "szwagier" wynajety do skonfigurowania aplikacji nie poradzi.  ;)

To nie chodzi o format, tylko usuniecie znakow niealfanumerycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@KasiulkaMisiulka Był taki przypadek  i to nawet w tym wątku:

Dnia 3.12.2019 o 11:43, mirek.exe napisał:

Witam forumowiczów, 

Chciałem się dowiedzieć jakie mam szanse na otrzymanie wizy turystycznej.. Od początku, jakieś 15 lat temu byłem na wakacjach przez 1 miesiąc w USA, 7 lat temu jak wiza trwała jeszcze byłem przez 3 miesiące, a później wiza mi się skończyła. 2 lata temu ubiegałem się ponownie o wizę, ale sam przyznam, że totalnie bez głowy, ponieważ skończyłem wtedy studia, pracowałem w rodzinnej firmie, ale nie miałem wtedy umowy jeszcze, dlatego po głębszym zastanowieniu nie dziwię się, że nie dali mi wtedy wizy. Teraz sytuacja jest stabilna, pracuję już na umowie, jedyny mankament to mój adres zamieszkania jest taki sam jak adres mojej pracy, ponieważ mieszkamy w tym samym budynku jak firma. Wczoraj złożyłem wniosek o wizę w programie VWP i dziś dostałem odmowę. Czytałem, że jeśli się dostało odmowę u konsula ostatnio to raczej w VWP otrzyma się również odmowę. We wrześniu biorę ślub i chcieliśmy z narzeczoną pojechać na 2 tygodnie do Miami na podróż poślubną, dlatego chciałem się dowiedzieć jak widzicie moje szanse na otrzymanie wizy przez normalną wizytę u konsula? Nie chcę wywalać kasy w błoto, a marzy nam się klimat USA. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

 

Dnia 10.12.2019 o 13:10, mirek.exe napisał:

 

Miałem odpisać jak pojadę do konsula, więc napiszę :) Byłem kilka dni temu na rozmowie u konsula, ludzi było dosłownie 5 osób. Rozmowa wyglądała tak:

- Do kogo Pan jedzie? 

- Gdzie Pan pracuje?

- Ma Pan studia?

Szybkie odpowiedzi i po 3 minutach "dziękuję, otrzymuje Pan wizę, miłego pobytu".

Prawie wszyscy dostali wizę, oprócz jednej osoby, która była troszkę starsza (~50 na oko) i na pytanie po co chce jechać, to odpowiedziała, że do córki, a na pytanie na ile "a nie wiem, może 2 tygodnie, może miesiąc, może 2 miesiące, nie wiem", co pani robi? "na emeryturze jestem, ale sobie dorabiam hehe" i ona jedyna wyszła z kwitkiem. 

 

Edytowane przez mola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KasiulkaMisiulka napisał:

 a czy uważacie, że matka lecaca do syna (który jest nielegalnie) na ślub to dobry powód czy lepiej sobie darować i podać inny cel?

 

Nie wiem co powiedzieć, niech ktoś pomoże.

 

1 minutę temu, KasiulkaMisiulka napisał:

kiedy będa i czy w ogóle beda jakieś statystyki ESTA?

 

Ja sądzę że rok poczekają ze statystykami. Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 02:10, KasiulkaMisiulka napisał:

Dzięki :)

- a czy uważacie, że matka lecaca do syna (który jest nielegalnie) na ślub to dobry powód czy lepiej sobie darować i podać inny cel?

- kiedy będa i czy w ogóle beda jakieś statystyki ESTA?

Jak wykryja że kłamiesz to nie polecisz długi czas do Stanów, nie każdy umie i potrafi kłamać a łatwo jest wpaść. 

Dlatego pisz prawdę i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 01:12, Jackie napisał:

Nie wiem co powiedzieć, niech ktoś pomoże.

Nie wiem czy kotokolwiek tu moze pomoc. Lub sie odwazy nawet cokolwiek zasugerowac. Bo przy odrobinie "nieszczescia", to nie tylko matka dostanie bana, ale po nitce do klebka i syn zacznie "nowa droge zycia" jako deportowany do Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 02:10, KasiulkaMisiulka napisał:

- a czy uważacie, że matka lecaca do syna (który jest nielegalnie) na ślub to dobry powód czy lepiej sobie darować i podać inny cel?

 

Proponuję zachować zdrowy rozsądek. Funkcjonariusz CBP na granicy nie ma wglądu w polską bazę PESEL więc nie jest w stanie powiązać matki z synem.

Nie mniej jednak posłuchałabym rady @sly6 i sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś dobrą/ym graczem w pokera? Jednym z elementów szkolenia funkcjonariuszy jest coś co się nazywa "behavioral detection", a elementy tegoż wprowadzane są także do SI na przejściach granicznych. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...