Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.12.2019 o 10:24, arkadio77 napisał:

W Esta jest wybór języka i w polskiej wersji językowej jest tak, jak napisałem. Dla mnie pytanie jest proste i czytelne. Zupełnie inaczej skonstruowane niż we wniosku wizowym. Stąd też mój dylemat. Zobaczymy przed świętami. Na pewno napiszę jak to się zakończyło. W każdym razie przewertowałem cały dostępny dla mnie internet i odpowiedzi na takie pytanie nie znalazłem.

I jak? czy ktoś udzielił Ci odpowiedzi na lotnisku jak to powinno być w Twoim przypadku zaznaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam takie uwagi od moich koleżanek, które pracują na lotnisku ;)

Zdarza się, że ludzie muszą tuż przed samym odlotem robić ESTA jeszcze raz, bo źle wypełnili poprzednią i ta nie zawiera całego numeru paszportu - zawiera tylko litery, ale nie cyfry, bo ludzie po literach stawiają spację i system nie wpisuje im dalszej części numeru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Joanna30 napisał:

To ja tylko dodam takie uwagi od moich koleżanek, które pracują na lotnisku ;)

Zdarza się, że ludzie muszą tuż przed samym odlotem robić ESTA jeszcze raz, bo źle wypełnili poprzednią i ta nie zawiera całego numeru paszportu - zawiera tylko litery, ale nie cyfry, bo ludzie po literach stawiają spację i system nie wpisuje im dalszej części numeru ;)

Tak na marginesie tej informacji ciekawe ile aplikacji w ramach Loterii Wizowej zostanie odrzuconych z powodu błędnie wpisanego numeru paszportu właśnie (opisanej przez Ciebie nieszczęsnej spacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Halyna napisał:

Tak na marginesie tej informacji ciekawe ile aplikacji w ramach Loterii Wizowej zostanie odrzuconych z powodu błędnie wpisanego numeru paszportu właśnie (opisanej przez Ciebie nieszczęsnej spacji).

@Joanna30 napisała właśnie że ludzie robią ESTA na lotnisku ponownie co oznacza że ich aplikacje z niepełnym numerem paszportu zostały zaakceptowane. Widocznie system nie reaguje zapewne z tego powodu że numery paszportów nie są standaryzowane na świecie i mają różne formaty w różnych krajach. :)

 

Jesli ktos nie potrafi zweryfikowac tego co wpisuje w jakiekolwiek aplikacji to niech lepiej siedzi w domu. :D

Edytowane przez andyopole
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

@Joanna30 napisała właśnie że ludzie robią ESTA na lotnisku ponownie co oznacza że ich aplikacje z niepełnym numerem paszportu zostały zaakceptowane. Widocznie system nie reaguje zapewne z tego powodu że numery paszportów nie są standaryzowane na świecie i mają różne formaty w różnych krajach. :)

 

Jesli ktos nie potrafi zweryfikowac tego co wpisuje w jakiekolwiek aplikacji to niech lepiej siedzi w domu. :D

Napisanie formularza, ktory usuwalby zbedne spacje nie boli. Trzeba miec tylko ze dwa neurony i odrobine wyobrazni. No, ale jak dla agencji federalnej nie zrobia tego porzadni ludzie (typu 18F) tylko jakis losowy podwykonawca, to potem tak sie konczy...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Xarthisius napisał:

Napisanie formularza, ktory usuwalby zbedne spacje nie boli. Trzeba miec tylko ze dwa neurony i odrobine wyobrazni. No, ale jak dla agencji federalnej nie zrobia tego porzadni ludzie (typu 18F) tylko jakis losowy podwykonawca, to potem tak sie konczy...

To prawda. Trzeba by jednak sprawdzic jak wygladaja numery paszportow w roznych krajach. Wielopaszportowcy, popatrzcie na swoje paszporty. Czy wszedzie maja tak jak w polskim paszporcie dwie litery i szesc (?) cyferek czy roznie?

Co bedzie gdy Polak majacy rowniez niemiecki paszport bedzie wypelnial ESTA z jego uzyciem a format numeru w nim jest rozny od polskiego? Tutaj nawet najbardziej uczynny "szwagier" wynajety do skonfigurowania aplikacji nie poradzi.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...