Jump to content

Legalność/Nielegalność Airbnb w Nowym Jorku

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam pytanie odnośnie wynajmu pokoju poprzez Airbnb w Nowym Jorku. Wyczytalem, że nie jest to legalna praktyka, chyba że osoba, która wynajmuje nam pokokój współdzieli z nami apartament/mieszkanie/dom. Czy nie będzie problemów z przekroczeniem granicy np podczas rozmowy z urzędnikiem granicznym, gdy zdecyduję się wynając pokój poprzez Airbnb?  

Edited by Mr Baritone

• Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jakas paranoje masz. Te przepisy dotycza tych ktorzy sa wlascicielami mieszkan i je wynajmuja, nie turystow. Kluczowy punkt w linku podanym przez motorolnika to "information-for-hosts" a dokladnie "ho

To albo przebywasz dłużej niż 30 dni. https://www1.nyc.gov/site/specialenforcement/stay-in-the-know/information-for-hosts.page

Po pierwsze primo, Warszawa to już Polska C, pojedź do zachodniej części kraju. Po drugie primo, kiedy ja się zdziwiłem w UK nie znałaś nawet  jeszcze smaku piwa...

Godzinę temu, Mr Baritone napisał:

Cześć wszystkim,

Mam pytanie odnośnie wynajmu pokoju poprzez Airbnb w Nowym Jorku. Wyczytalem, że nie jest to legalna praktyka, chyba że osoba, która wynajmuje nam pokokój współdzieli z nami apartament/mieszkanie/dom. Czy nie będzie problemów z przekroczeniem granicy np podczas rozmowy z urzędnikiem granicznym, gdy zdecyduję się wynając pokój poprzez Airbnb?  

Nie bedzie, takie rzeczy zupelnie ich nie obchodza.

1 godzinę temu, Mr Baritone napisał:

Mam pytanie odnośnie wynajmu pokoju poprzez Airbnb w Nowym Jorku. Wyczytalem, że nie jest to legalna praktyka, chyba że osoba, która wynajmuje nam pokokój współdzieli z nami apartament/mieszkanie/dom

To albo przebywasz dłużej niż 30 dni.

https://www1.nyc.gov/site/specialenforcement/stay-in-the-know/information-for-hosts.page

Edited by motorolnik
  • Upvote 1
18 minut temu, Mr Baritone napisał:

Planuję zostać w NY przez dwa tygodnie i czysto turystycznie.  Czyli jeżeli wynajmę pokój poprzez airbnb na dwa tygpodnie to jest to niezgodne z nowojorskim prawem?  

Jakas paranoje masz. Te przepisy dotycza tych ktorzy sa wlascicielami mieszkan i je wynajmuja, nie turystow. Kluczowy punkt w linku podanym przez motorolnika to "information-for-hosts" a dokladnie "hosts".

• Upvote 2

41 minut temu, Mr Baritone napisał:

ok, dzięki - wszystko jasne. To moja pierwsza tak daleka podróż z tąd tez sporo stresu :)

Spoko - w sumie lepsi turysci ktorzy obawiaja sie zlamania prawa z najdrobnieszego powodu niz tacy co od razu szukaja pracy na budowie...