Skocz do zawartości

Legalność/Nielegalność Airbnb w Nowym Jorku


Mr Baritone

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, motorolnik napisał:

To mi się przypomina pierwszy przyjazd do NYC i szok kulturowy gdy zoeirntowałem sie że tam wolno pieszym przechodzić na czerwonym świetle. Jako wytresowany w PL pieszy pierwszego dnia pokornie czekałem na przejściach aż światło się zmieni na zielone ...

Podobnie mialem w Anglii wiele lat temu. Policjant stoi a ONI przechodza na "czerwonym"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, motorolnik napisał:

To mi się przypomina pierwszy przyjazd do NYC i szok kulturowy gdy zoeirntowałem sie że tam wolno pieszym przechodzić na czerwonym świetle. Jako wytresowany w PL pieszy pierwszego dnia pokornie czekałem na przejściach aż światło się zmieni na zielone ...

Moim pierwszym "szokiem" w usa był sok "kubuś" który dostałem od mojej ciotki zaraz po przylocie dopiero póżniej dowiedziałem się o "delach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, motorolnik said:

To mi się przypomina pierwszy przyjazd do NYC i szok kulturowy gdy zoeirntowałem sie że tam wolno pieszym przechodzić na czerwonym świetle. Jako wytresowany w PL pieszy pierwszego dnia pokornie czekałem na przejściach aż światło się zmieni na zielone ...

WHAT? Całe życie popylałam w Polsce na czerwonym przez pasy, w wawie to masowo ludzie tak robią... nawet nie zwróciłam na to uwagi w NYC to wydaje mi się to na maksa normalne. To raczej w CA przeżyłam szok i zdziwienie bo to na serio ludzie czekają grzecznie na zielone.... weird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

WHAT? Całe życie popylałam w Polsce na czerwonym przez pasy, w wawie to masowo ludzie tak robią... nawet nie zwróciłam na to uwagi w NYC to wydaje mi się to na maksa normalne. To raczej w CA przeżyłam szok i zdziwienie bo to na serio ludzie czekają grzecznie na zielone.... weird

No powiem szczerze, że ja nie znam takich masowych zachowań w Polsce. Pojedyncze przypadki, przebiegania na czerwonym świetle... owszem, ale żeby masowo? Hmmm... Chyba muszę się temu zjawisku przyjrzeć, jak będę następnym razem w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, haneczka019 napisał:

No powiem szczerze, że ja nie znam takich masowych zachowań w Polsce. Pojedyncze przypadki, przebiegania na czerwonym świetle... owszem, ale żeby masowo? Hmmm... Chyba muszę się temu zjawisku przyjrzeć, jak będę następnym razem w Warszawie.

Zdecydowanie takich zachowań nie obserwuję w Warszawie. Co więcej zdarza się, że jak Cie przyuważy policja - nawet jak nic nie jedzie - to dostaniesz mandat (koleżance sie przytrafiło)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MeganMarkle napisał:

WHAT? Całe życie popylałam w Polsce na czerwonym przez pasy, w wawie to masowo ludzie tak robią... nawet nie zwróciłam na to uwagi w NYC to wydaje mi się to na maksa normalne. To raczej w CA przeżyłam szok i zdziwienie bo to na serio ludzie czekają grzecznie na zielone.... weird

^^^ Dokladnie.... Tylko ze.... Teraz cos sie w PL odmienilo i z jakiegos niewiadomego mi powodu kazdy grzecznie stoi i czeka - przynajmniej w Warszawie...

Ostatnio ze znajoma amerykanka mieszkajaca w WAW lazilem po miescie to zjebke dostalem jak chcialem na czerwonym przejsc (a tak czesto jest bezpieczniej - mimo ze brzmi kuriozalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MeganMarkle napisał:

WHAT? Całe życie popylałam w Polsce na czerwonym przez pasy, w wawie to masowo ludzie tak robią... nawet nie zwróciłam na to uwagi w NYC to wydaje mi się to na maksa normalne. To raczej w CA przeżyłam szok i zdziwienie bo to na serio ludzie czekają grzecznie na zielone.... weird

nowy jork jest takim miastem, ze mozesz tu nawet rowerem pod prad jechac

 z tym czerwonym swiatlem radzilbym wielu uwazac, pare osob juz sie oszukalo. Czerwone nie do konca oznacza, ze mozna sobie na pale isc....zawsze trzeba jednak uwazac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...