Skocz do zawartości

Korepetycje w Kaliforni


dariomasta

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.02.2020 o 13:19, andyopole napisał:

...Co by nie bylo. Pozostaje drobiazg w postaci legalnego pobytu, placenie podatkow, I fundusz na ubezpieczenie zdrowotne. Najpierw pomysl o tym, a potem przystepuj do realizacji nawet szalonych pomyslow.

No przeciez wizy zniesli :D:P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaliforni, zwlaszcza tych bardziej ekslusywnych rejonach, jest sporo firm ktore oferuja tutoring. Wiekszosc klientow to akademicznie ambitni Azjaci ktorzy chca jak najywzsze wyniki na SATach - bo tylko szalenie wysokie wyniki wchodza w rachube na tej najlepsze uczelnie typu Stanford, UCLA, Berkeley, Harvard, Yale, MIT itp. Wiekszosc pracownikow w tych firmach - lub tacy ktorzy robia to prywatnie - to ludzie ktorzy maja za soba wiele klientow ktorych wyniki na SATach wzrosly o iles tam punktow po pracy z danym nauczycielem. Czesto maja tez dyplomy ze znanych uczelni, prestiz uczelni jest wazny dla wielu Azjatow. Wiec to jest praca konkurencyjna, na ktora trudno sie wkrecic, zwlaszcza dla kogos z Polski. Nie mowie, ze byloby to niemozliwe, ale zeby sie usytuowac jako profesjonalny tutor bardzo dlugo by to tu trwalo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Katlia to interesujące co piszesz o tym tutoringu, coraz bardziej się nad tym zastanawiam. Możesz podać namiary na jakieś firmy, które się tym zajmują? Ja mam dyplom UW na wydziale matematycznym, w Polsce jest to najlepszy wydział matematyczny, na świecie 70-któryś, więc nie wiem czy można to uznać za uczelnię prestiżową, ale spróbować zawsze można. Swoich uczniów wyciągam zwykle o jakieś półtorej, dwie oceny w górę, na egzaminach podciągam ich o jakieś 30-40%, chociaż nie wiem czy te firmy by interesowało takie doświadczenie z Polski. Myślę też nad tym, żeby samemu podejść do tego SAT-u, żeby wyciągnąć jak najwyższy wynik, to może też byłby jakiś plus dla tych firm. Ale na razie prosiłbym was o jakieś namiary na tego typu firmy oferujące tutoring, żebym się mógł coś więcej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz mase firm uzywajac Google. Wrzucilam best SAT test prep classes Los Angeles i znalazlam miedzy innymi:
https://www.yelp.com/search?find_desc=Sat+Prep+Classes&find_loc=Los+Angeles%2C+CA

Tylko nie oczekuj ze oni zasponsoruja Cie na wize pracownicza, bo jak widzisz jest duzo tutejszych na tego typu prace. Zanim wyrobisz sobie jakas opinie, takie prace tez beda tylko part-time. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...