Jump to content
Sign in to follow this  
Pezet

Egzamin na prawo jazdy

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie egzaminu na prawo jazdy, nie mogę tego znaleźć w necie, wysłałem zapytanie do DMV tez nie dostałem odpowiedzi. Czy na egzaminie teoretycznym i praktycznym mam możliwość skorzystania z tłumacza polsko-angielskiego? Znajomy, który mieszka w Kanadzie miał taka możliwość, nie wiem jak jest w USA. Dokładnie chodzi mi o stan Waszyngton, ale myśle ze w innych stanach jest podobnie. 

Akurat kazdy stan ma nieco inny egzamin na prawo jazdy. U mnie w CT na teorertycznym mozna bylo wybrac polski jezyk, ale w WA wcale nie musi byc tak samo.

• Upvote 1

Każdy stan ma własną regulację. W Oregon można ale taki delikwent z tłumaczem  moze być tylko jeden dziennie. Dziwne? Moze tak, ale tak jest.

w nowym jorku podczas teoretycznego egzaminu wybierasz sobie jezyk na komputerze w jakim chcesz zdawac.

Z tego co pamietam sporo ich bylo i polski tez byl ! (polski, angielski, hiszpanski, rosyjski, ukrainski, arabski)

Twoja szkola daje Ci materialy do nauki. Polskie szkoly jazdy daja materialy na test [pytania z odpowiedziami] w jezyku polskim

Praktyczny zdawalem u jakiegos araba na staten island. Czy bylby dostepny tlumacz na taki exam ? Nie wiem. Exam praktyczny [na osobowe samochody] trwal mniej niz 10 minut ! 3 skrety w lewo, zaworcenie, zaparkowanie i wsio ! 

na praktyczny egzamin nie jest wg mnie potrzebny tlumacz, tam nic nie rozmawiasz...

szkola w ktorej ja bylem zawiozla nas na egzamin, pojechalismy w 4, egzamin tez byl zdawany w tym samym samochodzie, ktorym pojechalismy....

Edited by ilya_

U mnie w CA tez chyba jest możliwość wybrania polskiego na teście, głowy jednak nie dam sobie uciąć bo to już było jakiś czas temu a ja zdawałam po angielsku. Ten egzamin tutaj to w ogóle jest jakiś żart w porównaniu z polskim, zarówno teoria jak i praktyka, nawet małpa by ogarnęła. Do teorii przeczytałam California Driver’s Handbook i to wystarczyło. Ale nie wiem jak jest w innych stanach...

18 godzin temu, Pezet napisał:

wysłałem zapytanie do DMV

Często info można znaleźć na stronie internetowej - przepisy są stanowe, więc może być różnie. W CT można zdawać po polsku - przełączasz sobie przed rozpoczęciem egzaminu w aplikacji testującej. Nie wiem, czy to się zmieniło, ale w mojej ocenie pytania tłumaczone były przez translatora internetowego...

Jeśli masz prawo jazdy z Polski, to nie musisz czekać na egzamin praktyczny w przypadku wydania Learner's permit. Do  skrzynki pocztowej w jednym dniu dostałem learner's permit i docelowe prawo jazdy. Musiałem zrobić jeszcze jakieś szkolenie związane z bezpieczeństwem, czy trzeźwością - coś w tym stylu, koszt około 100$. Jeśli umiesz jeździć, to żadnej szkoły nie bierz, szkoda kasy. Illinois ma wydany podręcznik po polsku, spokojnie można z niego korzystać i tylko douczyć się z różnic pomiędzy stanami jeśli nie zdajesz w Illinois   :)

Edited by PiciuK