Skocz do zawartości

przesyłka do USA


stopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcę wysłać do Stanów koledze lekarstwa na stwardnienie rozsiane - 2 opakowania i kosmetyki. Wydaję mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie Global Express. Czy powinnam dołączać deklaracje celną CN22 LUB CN23? Pytam, ponieważ obawiam się, że jeśli wpiszę w deklaracji dane leki mogą paczkę mi z powrotem odesłać, bo nie mam paragonu. Czy może w deklaracji wpisać kosmetyki i liczyć na łud szczęścia, że paczki nie otworzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuację. Wysyłka leków. Poczta Polska realizuje w tej chwili przesyłki do USA - ale drogą morską (co trwa wieki!). Jedyne co mi się udało znaleźć to FedEx (bardzo drogi, ale trudno). Wysyłka lekow wymaga pisma od lekarza z wszelkimi danymi nt leku (nazwa, substancja czynna, dawkowanie, działanie - na jakie schorzenie, producent, adres producenta) wraz z namiarami na lekarza. Trzeba też "wyprodukować" fakturę pro-forma (ale w tym pomaga agent) oraz podać namiary na jakiegoś lekarza w Stanach, który, w razie wątpliwości, potwierdzi, że te leki są na to na co zostały przepisane. 

Jeszcze nie przeszłam tej procedury, ale wydaje się być dosyć skmplikowana... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zuza007 napisał:

Ja mam podobną sytuację. Wysyłka leków. Poczta Polska realizuje w tej chwili przesyłki do USA - ale drogą morską (co trwa wieki!). Jedyne co mi się udało znaleźć to FedEx (bardzo drogi, ale trudno). Wysyłka lekow wymaga pisma od lekarza z wszelkimi danymi nt leku (nazwa, substancja czynna, dawkowanie, działanie - na jakie schorzenie, producent, adres producenta) wraz z namiarami na lekarza. Trzeba też "wyprodukować" fakturę pro-forma (ale w tym pomaga agent) oraz podać namiary na jakiegoś lekarza w Stanach, który, w razie wątpliwości, potwierdzi, że te leki są na to na co zostały przepisane. 

Jeszcze nie przeszłam tej procedury, ale wydaje się być dosyć skmplikowana... 

Kup w "lumpexie" ladne majteczki,, krawat, czy cokolwiek ladnego, zalezy jakiej plci odbiorca. Wpisz odziez uzywana i "dacyd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...