Skocz do zawartości

Zmiana szkoły w 2 semestrze


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, mcpear said:

Nie wiem, czy jest jakaś "ogólna" metoda. Myślę, że dystrykty / szkoły mają tu pewną dowolność. Oceny w amerykańskim High School są w skali 1-4. I twoje oceny z liceum będą przeliczane do tej skali na potrzeby GPA (średniej). Za kursy AP ewentualnie Honors można dostać ocenę "5" ale jak przeliczali moim dzieciom oceny to nie zaliczyli nic jako AP albo Honors.  Polskie 6 i 5 zaliczali jako amerykańskie 4. Polskie 4 zaliczali jako amerykańskie 3. Polskie 3 i 2 zaliczali jako amerykańskie 2. Co więcej chcieli od nas wyniki z każdego z półroczy z klas 9 i 10.

Co więcej: przywieziesz na świadectwie pewnie z 12-13 ocen a zaliczą Tobie tylko maksymalnie 7 (przynajmniej ja tak miałem). Najważniejsze żeby zaliczyli tobie kredyty za angieliski, social study, science i matematykę - bo bez tego to możesz mieć nawet problemy z ukończeniem liceum

co jeśli w 9 klasie (3 gimanzjum) oraz 10 klasie (1 liceum) miałam historie ? ocenę będzie brana z 9 klasy czy 10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, patka12345 napisał:

a to okej, a co np z biologia? miałam biologię w 9 klasie oraz 10, która ocena będzie przepisana ?

Szkola zadecyduje. Albo zrobia srednia z obu. Generalnie, to ich mniej ocena interesuje niz fakt ze mialas/zdalas. Na studia twoje oceny z amerykanskiego high school/oceny na egzaminach SAT, albo ACT, beda wazniejsze niz te oceny z Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam: przygotuj sie, ze high school w przyszlym roku bedzie prawdopodobnie online. Wiele szkol juz oglosilo ze jesien bedzie online... i jezeli sytuacja z covidem sie radykalnie nie zmieni, semestr od stycznia 2021 prawdopodobnie tez bedzie online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aniazzielonego napisał:

Staranie się o zielona kartę będąc nielegalnie w USA

Przez patka12345, 28 Grudzień 2019 na Emigracja (Forum ogólne)

 

Patka - a jak sie udalo mamie uzyskac zielona karte?

A to ciekawe... Patka chyba mysli ze moze przyjechac na turystycznej i zmienic status... bo mama bedac nielegalnie tak szybko tej GC nie otrzyma chyba. Jezeli tak mysli, to bedzie ciekawa przygoda w erze najbardziej anty-imigracyjnej administracji od stu lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, aniazzielonego said:

Staranie się o zielona kartę będąc nielegalnie w USA

Przez patka12345, 28 Grudzień 2019 na Emigracja (Forum ogólne)

 

Patka - a jak sie udalo mamie uzyskac zielona karte?

Hm. Pare tygodnii temu OP pisala ze mama ma wychodzic za maz za posiadacza zielonej karty. Jesli tak to mama nie otrzyma te karty przez najblizsze pare lat. Wiec dziecko do USA do grudnia raczej tez nie wyjedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, katlia napisał:

A to ciekawe... Patka chyba mysli ze moze przyjechac na turystycznej i zmienic status... bo mama bedac nielegalnie tak szybko tej GC nie otrzyma chyba. Jezeli tak mysli, to bedzie ciekawa przygoda w erze najbardziej anty-imigracyjnej administracji od stu lat....

Dlaczego tak szybko nie otrzyma zielonej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...