Skocz do zawartości

Lot do USA spoza Schengen


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, shiver napisał:

Czesc,

jestem obecnie w chorowacji, nie dostałem zadnej pieczątki. a planuje lot do stanow za 2-3 tygodnie. czy zwykle paragony i papierek wygenerowany z https://entercroatia.mup.hr/Edit wystarcza? prosilbym o jakies wskazowki? dodam ze jestem ze znajomymi w domku u rodziny jednego z kolegow.

26 lipca leci z Chorwacji dziewczyna, z którą jestem w kontakcie. Ona teraz tam przebywa i również nie dostała pieczątki, ale ma rezerwacje hotelu przez airbnb, paragony, rejestrację pobytu. Da mi znać po 26tym jak przebiegła kontrola w podróży, więc napiszę tutaj. Ja sama będę leciała dopiero pod koniec sierpnia, więc bazuję na doświadczeniu innych, nie swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 minut temu, casandra napisał:

Czy lecac z chorwacji przez Turcje do USA  trzeba zrobic test na koronawirusa? 
Tak twierdzi moj znajomy ktory dzwonil do Turkish airlines 

Jeszcze kilka dni temu nie trzeba było, skontaktuję się z dziewczyną, która miała wylot z Turcji 26go i dam znać jak jej poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuję info od dziewczyny, która wleciała wczoraj - 26 lipca.

Zero problemów, w Turcji zapytali o pieczatke z Chorwacji, której nie dostała to wytłumaczyła, że jest z Unii, dlatego nic jej  nie wbili w paszporcie. Nie prosili o żadne dodatkowe papiery potwierdzające 14dniowy pobyt poza Schengen. W USA też żadnych dodatkowych pytań.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 17:47, PannaMarianna napisał:

Zero problemów, w Turcji zapytali o pieczatke z Chorwacji, której nie dostała to wytłumaczyła, że jest z Unii, dlatego nic jej  nie wbili w paszporcie. Nie prosili o żadne dodatkowe papiery potwierdzające 14dniowy pobyt poza Schengen. W USA też żadnych dodatkowych pytań.  

 

A tak z innej beczki, przy wizie turystycznej, 10 letniej, na jaki okres teraz wbijają pobyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mateo12 napisał:

A tak z innej beczki, przy wizie turystycznej, 10 letniej, na jaki okres teraz wbijają pobyt?

 

Z reguły 6 miesięcy ale zdarza się że na krócej. Mój śp. ex-małżonek dostał na kilka tygodni czy miesięcy  (nie pamiętam już dokładnie, gdzieś na forum to opisywałam, trzeba by poszukać.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu podróżą to w niedzielę wlecialam do San Francisco po 15 dniach w Chorwacji, nie miałam problemu z udowodnieniem, że faktycznie przez minimum 14 ostatnich dni byłam poza Schengen, pokazałam bilet autobusowy z Polski - wystarczyło.

W USA dużo, dużo częściej zabierają na secondary, ale z reguły są to krótkie rozmowy. Ja akurat nie poszłam, ale widziałam jak co chwilę po kogoś przychodzili. Powiedziałam, że zostaje 4 miesiące, dostałam pieczatke na 6. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...