Skocz do zawartości

Lot do USA spoza Schengen


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, kate33 said:

Ok dzięki!! Tak Turkish Airlines chyba  jest najlepszą opcją. Sprawdziłam też, że z Zagrzebia do NY można poleciec  Air Serbia ( z przesiadka w Belgradzie) tylko nie jestem pewna jak jest z tymi przesiadkami w Serbii, czy trzeba jakieś testy COVID czy nie :( Jeszcze znalazłam Qatar Airways też leci z Zagrzebia z przesiadką w Doha (Katar)  na JFK tylko też nie wiem jak z tą przesiadką w Doha itp.

Ok, z tego co rozumiem (i niech mnie ktoś koniecznie poprawi jeśli nie podaje aktualnych informacji) zakaz wlotu obowiązuje wobec kazdego non-citizen/Permanent Resident/ exception etc kto w przeciągu 14 dni od wyładowania w USA przebywał na terytorium: Schengen, UK/Irlandii, Chin, Iranu i/lub Brazylii.

Czyli Serbia, Emiraty, Turcja i 150 około państw świata jest ok...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
31 minutes ago, rzecze1 said:

Ok, z tego co rozumiem (i niech mnie ktoś koniecznie poprawi jeśli nie podaje aktualnych informacji) zakaz wlotu obowiązuje wobec kazdego non-citizen/Permanent Resident/ exception etc kto w przeciągu 14 dni od wyładowania w USA przebywał na terytorium: Schengen, UK/Irlandii, Chin, Iranu i/lub Brazylii.

Czyli Serbia, Emiraty, Turcja i 150 około państw świata jest ok...?

Tak.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/from-other-countries.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rzecze1 said:

Ok, z tego co rozumiem (i niech mnie ktoś koniecznie poprawi jeśli nie podaje aktualnych informacji) zakaz wlotu obowiązuje wobec kazdego non-citizen/Permanent Resident/ exception etc kto w przeciągu 14 dni od wyładowania w USA przebywał na terytorium: Schengen, UK/Irlandii, Chin, Iranu i/lub Brazylii.

Czyli Serbia, Emiraty, Turcja i 150 około państw świata jest ok...?

Absolutnie masz rację. Aczkolwiek niektóre z tych 150 krajów świata nałożyło na obywateli Polski / UE pewne zakazy lub ograniczenia. Więc nie wszystkie z nich się nadają na tranzyt bo Ciebie na te 14+ dni nie wpuszczą albo nie przepuszczą w tranycie. Z relacji na forum szlak Chorwacko - Turecki z 14+ dniami w Chorwacji i lostem przez Stambuł do USA działa. Z tego co wiem to działa również szlak meksykański. To znaczy lecisz z Europy dowolną drogą na 2 tygodnie wakacji do Meksyku. Potem WLATUJESZ (bo droga lądowa jest zamknięta) do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mcpear said:

Absolutnie masz rację. Aczkolwiek niektóre z tych 150 krajów świata nałożyło na obywateli Polski / UE pewne zakazy lub ograniczenia. Więc nie wszystkie z nich się nadają na tranzyt bo Ciebie na te 14+ dni nie wpuszczą albo nie przepuszczą w tranycie. Z relacji na forum szlak Chorwacko - Turecki z 14+ dniami w Chorwacji i lostem przez Stambuł do USA działa. Z tego co wiem to działa również szlak meksykański. To znaczy lecisz z Europy dowolną drogą na 2 tygodnie wakacji do Meksyku. Potem WLATUJESZ (bo droga lądowa jest zamknięta) do USA.

Dobre podsumowanie stanu na dzień dzisiejszy. Jakby komuś się chciało to mógłby nawet na jakiś czas choćby temat podpiąć, bo aktualny jako mało inny.

Ja dziś przy innej okazji zauważyłem, ze mi się w maju kończy B1/B2 i najpewniej już nigdy na wizie do USA nie polecę... szokujące jak ten cza szybko leci... I tak myśle, pal licho tego Donalda i Adriana... ale co się zmówili to przyznam, ze na moja korzyść - do Londynu jechać nie będę musiał... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 10/6/2020 at 12:22 AM, rzecze1 said:

Dobre podsumowanie stanu na dzień dzisiejszy. Jakby komuś się chciało to mógłby nawet na jakiś czas choćby temat podpiąć, bo aktualny jako mało inny.

Ja dziś przy innej okazji zauważyłem, ze mi się w maju kończy B1/B2 i najpewniej już nigdy na wizie do USA nie polecę... szokujące jak ten cza szybko leci... I tak myśle, pal licho tego Donalda i Adriana... ale co się zmówili to przyznam, ze na moja korzyść - do Londynu jechać nie będę musiał... :) 

Ja tak wlasnie za 2 tygodnie lece do Meksyku (na moim brytyjskim paszporcie) a pozniej po 14 dniach w Meksyku bede lecial do USA na moim VISA B1 w businessie.

Dam tutaj update podczas podrozy, zeby ludzie wiedzieli jak to poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
On 10/19/2020 at 8:28 PM, nogrucha said:

Ja tak wlasnie za 2 tygodnie lece do Meksyku (na moim brytyjskim paszporcie) a pozniej po 14 dniach w Meksyku bede lecial do USA na moim VISA B1 w businessie.

Dam tutaj update podczas podrozy, zeby ludzie wiedzieli jak to poszlo.

Proszę o update. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam, kilka pytań:

1. czy mogę lecieć przez Rosję? mam tam rodzinę a nie należy do strefy Schengen. Polecieć do Kaliningradu i stamtąd przez Moskwę do USA

2. czy wracając z USA też muszę lecieć na dwa tygodnie do kraju spoza strefy schengen?

3. czy orientuje się ktoś jakie dokładnie testy i dokumenty trzeba posiadać aby wlecieć kolejno do Istambułu a potem do USA?

Z góry dziękuję za odpowiedź, planuję wylot na kwiecień i zaczynam lekko panikować ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Nie

3. W USA musisz przedstawić:
viral detection test for current infection (i.e., a nucleic acid amplification test or a viral antigen test) approved or authorized by the relevant national authority for the detection of SARS-CoV-2
Więc w zależności czy przez Rosję czy przez Turcję musisz sprawdzić co w tych krajach jest zaaprobowane przez lokalne władze jako oficjalne testy jednego z tych dwóch typów
W Istambule nie wiem co w tej chwili jest wymagane na wlocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey !

 

Jeśli uda wam się znaleźć jakieś dobre połączenia do USA - east coast , to piszcie, 

Planuję lecieć w kwietniu do Chorwacji do Splitu i stamtąd muszę się dostać na Florydę, ale na tą chwilę wszystkie loty z Chorwacji widzę tylko z przesiadką w Schengen.  Patrzę też na połączenie z Istambułu, ale do Miami bezpośredni ponad 2600pln.  

Jeżeli ktoś z was leciał przez Chorwację to poproszę o info jak wam się udało lot ogarnąć. 

 

Macie jakieś info apropos testów w Istambule? Nie wiem czy wymagają PCR czy byle jaki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...